Náplavka v Karlových Varech má velký potenciál. Ten ale ještě zdaleka nebyl naplněn.

Nový volnočasový areál, který vede 1,1 kilometru od Chebského mostu až k Tuhnické lávce, byl slavnostně otevřen před rokem a půl, zažil tak jen jednu hlavní sezónu, přesto se stal už oblíbeným cílem Karlovaráků. Ti zde zatím nemohou naplno využít veškerých možností, které byly avizovány. Důvodem je absence elektřiny.

To je důvodem, proč se zde ještě naplno nerozjel provoz se slibovaným občerstvením i proč se zde stále nekonají kulturní akce.

„S Náplavkou jsme zcela neskončili. Ještě tu například počítáme s výsadbou keřů a stromů,“ uvedl karlovarský radní Petr Bursík (ODS), který dodal, že nakonec zde město nebude instalovat toalety, jak zamýšlelo.

Vedení radnice zveřejnilo záměr pronájmu ploch, kde by se měly nacházet takzvané foodtrucky, tady přívěsy s občerstvením. Jenomže zatím se příliš zájemci nehrnou. „Problém je, že tu stále není elektrika. Vloni tu byl jeden foodtruck, který měl agregát, a ten byl vykraden. O napojení na elektrický proud jednáme a byli bychom rádi, kdybychom tuto záležitost vyřešili do konce letošního léta. Povede pod zemí a v případě velké vody, protože Náplavka se nachází v záplavovém území, se automaticky vypne,“ pokračoval Bursík.

Náplavka přitom nabízí šest ploch pro provoz foodtrucků. „Vše se odvíjí od elektřiny. Až bude Náplavka pod proudem, teprve zřejmě začne naplno žít, doufáme tedy. Pak by se zde mohly konat i plánované kulturní akce,“ uzavřel radní Bursík.

Připomeňte si, jak žila Náplavka před rokem:

Podívejte se: karlovarská Náplavka začíná poprvé žít | Video: Jana Kopecká

Volnočasový areál Náplavka byl dokončen na podzim 2022 a celkové náklady na jeho realizaci dosáhly 45 milionů korun, 38 milionů činila dotace. Město dokonce předpokládalo, že by se sem přesunula část produkce z Karlovarského kulturního léta. Vedle mnoha prvků pro děti, různých prolézaček, opičích drah a vodního šroubu zde Karlovy Vary vybudovaly místa pro pikniky, psí agility, cvičení pro starší občany, ale jsou tu také plochy pro výstavy či pontony a schody přímo do řeky, které slouží hlavně vodákům.