VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Potravinová banka má podporu měst napříč krajem

Sokolov - Do sbírky se zapojili i klienti, kteří potravinovou pomoc sami využívají.

27.2.2016
SDÍLEJ:

Ředitel potravinové banky Milan Hloušek (vpravo) vydává ze skladu potraviny Liboru Račkovi, vedoucímu Pečovatelské služby v Kynšperku nad OhříFoto: Foto: PB KK

Úctyhodných 70 tisíc korun prozatím poskytlo potravinové bance pět měst napříč celým krajem. Na provoz i vybavení neziskové organizaci přispěla města Cheb, Ostrov, Aš, Chodov a Kraslice. Potravinová banka tak může modernizovat svůj sokolovský centrální sklad.
„Za peníze jsme nakoupili regály do skladu, můstkovou váhu, vozíky, mrazák a další potřebné vybavení," vyjmenoval Milan Hloušek, ředitel Potravinové banky Karlovarského kraje, z.s.

„Všem městům bychom velice rádi poděkovali. Díky poskytnutým penězům totiž můžeme realizovat projekt, jehož posláním je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami," zdůraznil Hloušek. Cílem potravinové banky je získávat zdarma přebytky produkce zemědělského i potravinářského průmyslu nebo neprodejné, ale poživatelné potraviny.

K dalším aktivitám patří například shromažďování potravin při veřejných sbírkách v obchodních řetězcích a školách a koordinace těchto akcí. Tyto potraviny jsou pak dále bezplatně distribuovány jiným sdružením bojujícím proti hladu. Jedná se o neziskové či charitativní organizace provozující například azylové domy, noclehárny nebo domovy pokojného stáří.

Při Národní potravinové sbírce, která se konala minulý rok na podzim, se podařilo v našem kraji nashromáždit 8,7 tuny jídla.
Loňský ročník Národní potravinové sbírky se tak ukázal být bezmála třikrát úspěšnější než předchozí ročník. V roce 2014 lidé v Karlovarském kraji darovali celkem 3 tuny potravin do potravinové banky. 

Rekordní výsledek v roce 2015 byl dán nárůstem zájmu ze strany veřejnosti i podstatně lepšími výsledky v jednotlivých hypermarketech. „Výtěžek krajské sbírky putoval do centrálního skladu, načež jsme zahájili distribuci našim odběratelům. Nejvíce potravin jsme vydali v období Vánoc, kdy jsme zásobovali domy na půl cesty, nízkoprahová centra či domovy pro matky s dětmi v tísni," uvedl ředitel.

Do sbírky se zapojili i klienti, kteří potravinovou pomoc sami využívají. „Je velice dobře, že potravinová banka existuje. Pomáhá totiž lidem, co jsou v nouzi a když nemají peníze na jídlo, mohou dostat masové konzervy, paštiky, guláš, polévku," řekl pan Jan, klient azylového domu.
Kromě toho je sklad zásobený i dalším trvanlivým zbožím. Jedná se zejména o mléko, dětskou výživou, ovocné kompoty, cereálie, těstoviny, luštěniny, čaje atd. Potravinová banka by dále uvítala spolupráci s dodavatelem, který by nám mohl darovat drogistické zboží, jako jsou dětské pleny, vložky, toaletní papír, mýdla, pasty, kartáčky na zuby, pasty.

Potravinovou banku Karlovarského kraje založily v loňském roce dobročinné organizace s působností v našem regionu – Farní charity, Armáda spásy a Pomoc v nouzi, o.p.s.

Finanční dary od měst v Karlovarském kraji:
• Cheb – 25 tisíc Kč
• Chodov – 15 tisíc Kč
• Ostrov – 10 tisíc Kč
• Kraslice – 10 tisíc Kč
• Aš – 10 tisíc Kč

Autor: Roman Cichocki

27.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení