Nahlédneme spolu pod pokličku práce kriminalistických odborníků a seznámíme se s moderními metodami mikroanalýzy v kriminalistice. RNDr. Marek Kotrlý z Kriminalistického ústavu Policie České republiky na řadě zajímavých případů vysvětlí, jak moderní metody v objasňování kriminálních činů fungují.

„Kriminalistický ústav PČR zpracovává řadu zajímavých a závažných případů ze široké škály oborů. Do kriminalistické laboratoře může přijít prakticky jakýkoli materiál vzniklý lidskou činností i přírodními ději. Při získávání důkazů z těchto materiálů se využívají i moderní technologie, mezi nimi metody anorganické mikroanalýzy. Tyto techniky se v poslední době významně rozšířily a umožňují zpracovávat i dříve neupotřebitelné stopy. Na své přednášce seznámím posluchače s využitím některých z nich na zajímavých případech,“ Marek Kotrlý zájemce o toto zajímavé téma do Krajské knihovny Karlovy Vary. Jeho přednášku se koná ve čtvrtek 18. 10. od 17 hodin ve velkém sále.

RNDr. Marek Kotrlý je absolventem Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. V Kriminalistickém ústavu pracuje přes 20 let a specializuje se na optickou a elektronovou mikroskopii, mikroanalýzu a rentgenovou difrakci. Podílí se i na publikační a vědecko-výzkumné činnosti. (něm)