„Po loňském roce, kdy se do soutěže zapojily necelé čtyři desítky soutěžících, je letošní počet prací opravdu úctyhodný. Je vidět, že naši senioři se opět vrátili ke svým oblíbeným činnostem a zapojení do našeho klání je pro ně velkým potěšením. Ačkoliv jsme nemohli ocenit všechny, velmi si vážím každého z účastníků, který se do soutěže přihlásil. Práce jsou opravdu povedené a mně nezbývá než smeknout před nadáním, talentem, chutí a láskou, s níž se účastníci pustili do své tvorby. Přeji všem, aby je jejich nadšení pro umění neopouštělo, a zároveň doufám, že i v letošním roce, kdy nepochybně budeme soutěž vyhlašovat, se opět zapojí, i když třeba jejich práce nebyla oceněna věcnými dary,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Soutěž se konala v termínu 6. ledna do 28. února 2023 a určena byla všem seniorům z Karlovarského kraje ve věku od 60 let. Vyhlášeny byly tři kategorie – kresba, malba a grafika, ruční práce a fotografie. O vítězích rozhodovala odborná porota, v níž již tradičně zasedla profesionální fotografka Stanislava Petele, vedoucí výtvarného oddělení na Základní umělecké škole Antonína Dvořáka v Karlových Varech Ivana Sedláčková a ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec. Novinkou letošního ročníku bylo udělení speciální ceny, kterou z rukou hejtmana Karlovarského kraje a zástupců Českého rozhlasu Karlovy Vary převzal nejvěrnější soutěžící, jenž se zúčastnil všech dosavadních ročníků soutěže.

Parkovací dům. Ilustrační foto
První parkovací dům v Chebu by mohl být v Havlíčkově ulici. Nápad prověří studie

Ocenění:

Kategorie – Kresba, malba, grafika

1. místo – Jindřich Turek, 2. místo – Drahomíra Jandová, Stříbrná 3. místo – Jiřina Hübschová, Stará Role

Kategorie – Ruční práce

1. místo – František Koudela, Karlovy Vary, 2. místo – Jindřich Rohla, Kraslice, 3. místo – Eva Strejcová, Dolní Žandov, čestné uznání – Marie Michálková, Karlovy Vary

Kategorie – Fotografie

1. místo – Milena Kuklová, Karlovy Vary, 2. místo – Josef Sedláček, Nejdek, 3. místo – Jiří Nárta, Chodov

Cena Českého rozhlasu Karlovy Vary - Dana Balcarová, Karlovy Vary

Speciální cena pro nejvěrnějšího účastníka soutěže - Jaroslav Jirásek, Cheb