„Jsem rád v továrně, o které hejtman Karlovarského kraje říká, že je stříbrem vašeho kraje. Jsem rád, že je to rodinná firma, protože ty jsou zpravidla stabilnější než firmy vlastněné těmi, kteří firmy vytunelovali a pořídili si za to vilu v Karibiku, jachtu nebo tryskáč. Jsem rád, že jsem ve firmě, která vyplácí slušné platy, které jsou nad průměrem Karlovarského kraje. Myslím si, že průměrných 27 tisíc, které tady vyplácí, je dokonce tisícovka nad celostátním průměrem," řekl prezident Zeman při setkání se zaměstnanci firmy.

Majitele firmy Jiřího Hrůzu návštěva prezidenta potěšila. „Je to vůbec poprvé od roku 1918, kdy do Rotavy česká hlava státu přijela," poukázal. Pochlubit se mohl významnými investicemi za desítky milionů korun, které tu proběhly uplynulý rok a také již letos.

Poslední investicí je koupě druhé portálové frézky za zhruba 30 milionů korun. Jde přitom o dvanáctimetrový obráběcí stroj. „Modernizace výroby pro firmu znamená navýšení kapacity samotné výroby, díky čemuž můžeme uspokojit více zákazníků, a to i kvalitativně a cenově," uvedl Hrůza s tím, že firma loni investovala nejvíce za posledních patnáct let. Kromě nákupu portálové frézy Rotas strojírny pořídily poloautomatické pily, tryskací box, dvě lomené obráběcí hlavy a investovalo se i do samotných prostor společnosti. Firma se nyní zaměří na stabilizaci zákazníků i personálu. Rotas strojírny zaměstnávají stovku zaměstnanců. „Doufám, že až přijedu příště, bude se o Rotasu mluvit ne jako o stříbru, ale jako o zlatu Karlovarského kraje," dodal prezident.