„Jsem v jednom z nejslavnějších podniků v Česku, a to je co říct. Takových je málo. Značku Amati Kraslice si pamatuje každý, bez ohledu na saxofon pro Billa Clintona," zaznělo z úst prezidenta Miloše Zemana při jeho včerejší návštěvě kraslického podniku na výrobu hudebních nástrojů.

Podle generálního ředitele Amati-Denak Kraslice Václava Hniličky vstal podnik z kolen a začíná opět prosperovat. Sám prezident včera slíbil, že bude dělat podniku reklamu jak při zahraničních cestách, tak třeba na zámku v Lánech. „Budu váš neplacený obchodní agent a budu ho dělat rád," slíbil Zeman při sezení se zaměstnanci a vedením podniku. Ti se ho ptali na jeho zdraví, na hrozbu války i na to, zda bude opět kandidovat.

Miloš Zeman odpovídal chvíli vážně, chvílemi s nadsázkou a zaměstnance často doslova bavil svými bonmoty.
„Budete v příštím volebním období opět kandidovat?" ptal se prezidenta jeden ze zaměstnanců František Obruča.
„Vyjádřím se rok před prezidentskými volbami, tedy v roce 2017. Do té doby se může stát cokoliv. Na Hrad třeba vnikne islamista s utěrkou na hlavě a kalašnikovem v ruce a zabije mě. Tím odpovídám na vaši otázku." Tím zřejmě prezident nahrál na další otázku. „Státy okolo nás nakupují tanky, Česko zavedlo povinné odvody. Máme se bát války?" „Války se musíme bát vždy. Nikoliv však s Ruskem, ale s Islámským státem. Odvodová povinnost je podle mě zbytečná, musíme cvičit vojáky. Budoucí válka bude například s dálkově ovládanými drony," dodal Zeman.

V Amati obdržel Miloš Zeman hned dva dárky. Originální vozembouch a jednoduchý hudební nástroj, takzvanou borlici. Na obojí se pokusil zahrát a slíbil, že oba nástroje se naučí ovládat.