VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Propuštěný sexuální delikvent se usadil v příhraničí, lidé neskrývají obavy

Klingenthal, Kraslice – Obyvatele příhraničí v Kraslicích na Sokolovsku znepokojila informace, že se do sousedního německého města Klingenthal přistěhoval sexuální delikvent B.M.B., který si v Německu odpykal trest za znásilnění jedenáctiletého chlapce a stejně staré dívky. Na sociální síti se objevila jeho fotografie, která patrně unikla z interní sítě policie ve Zwickau.

15.12.2016
SDÍLEJ:

NA SOCIÁLNÍ SÍTI se objevil screenshot propuštěného muže. Fotografie údajně unikly z policejní databázeFoto: zdroj: FB

Píše se u ní, že muž byl v srpnu propuštěn z věznice ve Waldheimu a byl zaregistrován v systému ISIS, tedy v informačním systému pro intenzivní sledování pachatelů s rizikem recidivy trestných činů. Na sociální síti se také objevilo jeho přesné bydliště a lidé vyfotili i jeho vůz, který byl spatřen i na české straně. O sexuálním delikventovi už informovala i německá média.

Vedení klingenthalské radnice zaplavily desítky zpráv od tamních občanů, kteří se ptají, co přesně udělal a zda může být nebezpečný. Tamní starosta Thomas Hennig však zprvu jen krčil rameny a zlobil se na policii, že o příchodu muže, který je v ISIS zaregistrovaný, nemá žádné informace. „Takové individuum ve městě nechci," uvedl Hennig.

Samotný dokument o odsouzeném má nadpis Neuer ISIS – Proband (nový ISIS odsouzený). ISIS je Informační systém pro důkladné pozorování, obzvláště sexuálních delikventů s vysokým rizikem relapsu. V oznámení stojí, že muž byl 26. srpna 2016 propuštěn z vězení. Udává se tam místo jeho nového pobytu, adresa ve Zwotě, která je městskou částí Klingenthalu. Součástí jsou i tři fotografie z identifikačního policejního procesu a věta: „Výchozí trest je zneužití jedenáctileté dívky a jedenáctiletého chlapce."

Zpráva se rychle roznesla nejen v Klingenthalu, ale i v Kraslicích a jeho okolí. Lidé mají jednoduše strach. Starosta Thomas Hennig obdržel od místních jen v první vlně přes stovku zpráv. Dokument pak našel i na sociální síti. Jak píší německá média, starosta nechal mužovo jméno ověřit na městském úřadě, který potvrdil, že je na adrese ve Zwotě nahlášen. Jeho záznam je opatřen poznámkou – nevolitelný. V Německu totiž platí, že kdo je vnitrostátním soudem odsouzen k odnětí svobody v rozsahu minimálně jednoho roku, ztrácí automaticky pasivní volební právo na dobu pěti let.

Hennig se zlobí na tamní policii, která vedení města neinformovala. „Měl bych být informován, když se do města nastěhuje sexuální delikvent. Když jsem si vědom potenciálního ohrožení, mohu rychleji reagovat."

Jak uvedl deník Freie Presse, policejní ředitelství Zwickau přiznalo, že screenshot z policejního procesu pochází z jejich interní sítě a že údaje o muži, který je pod policejním dohledem, jsou autentické.

„Probíhá vnitřní vyšetřování z důvodu porušení služebního tajemství," říká k úniku údajů mluvčí policejního ředitelství Anett Münster. Německé noviny píší o tom, že soud nařídil policejní dozor muže, protože podle posudku hrozí recidiva. K opatřením přísluší kontroly polohy prostřednictvím schůzek s úřady či probačním úředníkem. „V této chvíli se jedná o bezúhonného občana," dodala mluvčí.

Lidé na české straně na sociální síti píší, že muže už v Kraslicích několikrát spatřili. „Jezdí v červeném autě s českou SPZ. Obávám se, zda si třeba nevyhlíží další oběť," lamentuje jedna z respondentek. Policie na české straně uvedla, že k muži nemá zatím žádné informace. Ty ale hodlá nyní prověřit. 

Autor: Jiří Drozdík

15.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Ilustrační foto.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení