„Trochu jsme museli improvizovat, ale chtěli jsme Radima přivítat důstojně, počítali jsme s tím vlastně už po postupu do finále. Nakonec jsme to zkombinovali s oslavou dětského dne. Tento den byl ale první volný termín, který měl k dispozici. Vždyť ještě ve čtvrtek byl u prezidenta,“ vysvětloval starosta Jiří Stehlík.

Pro samotného zlatého trenéra, který v Jenišově žije od roku 2009, je to poslední vítězná oslava. „Jenišov jsem si vybral, protože je blízko Karlovým Varům. V té době hrál syn za HC Energii a potřebovali jsme krátkou dojezdovou vzdálenost,“ prozradil na sebe úspěšný trenér, který stále má ale před sebou řadu oficiálních povinností. Příští týden se například setká s karlovarskou primátorkou Andreou Pfeffer Ferklovou a karlovarským hejtmanem Petrem Kulhánkem.

Podívejte se, jak Jenišov přivítal svého občana, zlatého trenéra Radima Rulíka | Video: Kopecká Jana

Setkání s občany Jenišova se uskutečnilo v pátek večer ve zdejším hostinci, kde se během hokejového turnaje scházeli místní a společně národnímu týmu fandili, utkání sledovali na nově zakoupeném projektoru. Čtrnáct dní Jenišov žil hokejem.

Každý z účastníků dostal v pátek kalíšek šampaňského a trenér ochotně se všemi zájemci zapózoval při fotografování, kdy ochotně všem zapůjčoval svou zlatou medaili. Od místních naopak obdržel tři velké dorty se symbolikou českého hokeje, kytici růží v barvě trikolory a půllitr s vyrytou podobiznou hokejisty. „O to se postaral Tomáš Lesser, také náš obyvatel, rytec sklárny Moser, který je nositelem titulu Rytíř umění a literatury. Radim je nesmírně skromný člověk, který sem chodí na pivo jako každý jiný,“ konstatoval starosta Jenišova.