Po skvělém a doslova filmy a filmovými star světového formátu vyšperkovaném letošním ročníku Mezinárodního filmového festivalu (MFF) v Karlových Varech se zdálo, že Jiří Bartoška, prezident MFF, se zbavil problémů se zdravím, s nimiž se začátkem filmové přehlídky potýkal. A že bude zaslouženě odpočívat a nabírat síly ve svém rekreačním domě v Andělské hoře na Karlovarsku.

Teď ale lékaři znovu vyřkli verdikt, který nikdo nechtěl slyšet. Rakovina se vrátila. "Mohu potvrdit, že se Jiří Bartoška absolvuje onkologickou léčbu v motolské nemocnici," uvedla Uljana Donátová, mluvčí MFF. Více konkrétní s ohledem na soukromí známého herce být nechtěla.

Karlovarské letiště.
Z karlovarského letiště se bude v sezóně létat do Tuniska, Řecka a Turecka

Šestasedmdesátiletý Jiří Bartoška se s rakovinou mízních uzlin potýkal už v roce 2014. Kvůli tomu podstoupil léčbu chemoterapií a rakovinu porazil. Své příznivce a festivalový štáb znovu trochu vystrašil až krátce před začátkem letošního Mezinárodního festivalu, kdy byl hospitalizován s virózou a infekcí. Jeho účast na filmovém festivalu, v jehož čele stojí už přes čtvrt století, byla ohrožena. Přesto nakonec nechyběl, i když částečně svůj program omezil, například poprvé se neprošel po červeném koberci při zahájení a nevítal filmové hvězdy.