Termín znovuzprovoznění by nemělo ohrozit ani nepříznivé počasí, na Karlovarsku poslední dva týdny hodně pršelo. „Datum 20. června by mělo platit. Jedeme podle harmonogramu,“ informoval vedoucí majetkoprávního odboru karlovarského magistrátu Rostislav Matyáš.

„Doufáme, že počasí nás už ohrožovat nebude. Práce se na AC Startu v posledních dnech řídily podle toho, jak a kdy pršelo. Tento týden je před námi pokládka tartanu, a to se musí uskutečnit za sucha. Pršet snad už nemá. Už máme i zaseto,“ poznamenal náměstek primátorky Miroslav Vaněk (Karlovaráci).

Ten připomněl, že nákladná a kompletní rekonstrukce AC Startu je po KV Areně druhou největší investicí do sportu za poslední roky. „Stadion byl uzavřený dlouhou dobu a všichni si už přejeme, aby co nejrychleji mohl opět sloužit sportovcům,“ dodal náměstek Vaněk.

Rekonstrukce AC Startu finišuje. Pokládku tartanu snad už déšť neohrozí | Video: Kopecká Jana

Tím investice do sportu nekončí. Právě vedle KV Areny chce město vybudovat tréninkovou plochu, která má sloužit nejen široké veřejnosti, ale především pro tréninky hokeje, volejbalu, florbalu, ale i dalších sportovních týmů. Součástí KV Areny, respektive Bazénového centra, se má stát i nový venkovní bazén. Obě realizace ale město podmiňuje získáním dotace od Národní sportovní agentury.