Řidiči, kteří využívají rychlostní silnici D6, jež spojuje Karlovarský kraj s Prahou, mají malý důvod k radosti. Už 30. listopadu budou totiž zprovozněny další úseky dálnice. Jsou to dvě části rychlostní silnice, obě se nacházejí u Řevničova.

„Konkrétně bude v tento den zprovozněn úsek D6 Nové Strašecí – Řevničov a dále pak obchvat D6 Řevničov,“ informoval Jan Studecký, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD).

U Řevničova jde o zprovoznění krátkého úseku, dohromady se jedná jen o 9,8 kilometru dálnice. „Část Nové Strašecí – Řevničov je dlouhá 5,6 kilometru, obchvat Řevničova pak 4,2 kilometru,“ upřesnil mluvčí ŘSD Studecký.

Náklady na necelých deset kilometrů D6 se vyšplhaly na zhruba 1,8 miliardy korun. Za obchvat Řevničova zaplatí ŘSD zhotoviteli, kterým je sdružení firem Metrostav, Eurovia a Swietelski, miliardu a 73 milionů korun. Za úsek mezi Řevničovem a Novým Strašecím, který staví společnosti Berger Bohemia společně s Porrem a Habauczem, pak 745 milionů korun. Všechny částky jsou bez DPH.

V současné době se pracuje ještě na dalším úseku D6. „Jde o obchvat Lubence, jehož zprovoznění předpokládáme v červnu příštího roku,“ poznamenal mluvčí.

Na D6 pak zbyde ještě dalších osm částí, které bude třeba dokončit. Jak Studecký uvedl, všechny jsou už v přípravě. „V příštím roce předpokládáme zahájit stavbu přeložky D6 u obce Krupá. Po ní by pak měly následovat úseky u Hořesedel a Hořoviček,“ doplnil mluvčí ŘSD.

Na dálnici D6, jejíž celková délka je 170 kilometrů, je aktuálně v provozu 90 kilometrů, v realizaci dalších 15 a v přípravě pak 65 kilometrů.