Trpělivostí se musejí obrnit řidiči, kteří míří po strategické komunikaci R6 buď z Prahy do Karlových Varů či opačným směrem. Musejí počítat s až hodinovým úmorným zdržením a smířit se s tím, že tyto komplikace potrvají až do června. „Je to silničářský teror. To fakt není normální,“ naštvaně konstatoval jeden z řidičů, který kvůli omezením na silnici málem zmeškal důležité jednání. Objížďky při cestě do Karlových Varů jsou totiž prakticky nemožné. Opravy silnic zablokovaly průjezd i přilehlými obcemi.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které opravu silnice realizuje, ale vysvětluje, že šlo o plánovanou akci.

„Rekonstrukce silnice I/6 Bochov – směr Praha byla zahájena 12. dubna, s termínem zprovoznění 74 dní od zahájení stavby, což odpovídá datu 24. června. Poté budou ještě do začátku července probíhat dokončovací práce na zpevněných krajnicích, propustcích a vodorovném dopravním značení a odvodnění,“ vysvětlil Jiří Baloun, vedoucí provozního úseku Ředitelství silnic a dálnic v Karlových Varech.

Na akci podle něj dochází ke kompletní výměně asfaltových hutněných vrstev, úpravě křižovatek u Bochova, odpočívky u Bochova, doplnění svodidel a úpravě odvodnění celého úseku v délce 5,5, kilometru. Smluvní cena zakázky je více než 109 milionů korun bez DPH. „Stavba je realizována po etapách, kdy se na celém úseku stavby provádí práce na dvou úsecích současně, mezi nimi musí být prostor přibližně dva kilometry,“ doplnil Jiří Baloun. V pracovní době tam dopravu kyvadlově řídí poučení pracovníci a po pracovní době je doprava řízená semafory. „Tak ti jsou skutečně vyškoleni tak, aby tady dopravu zdržovali, “ vztekle poznamenal jeden z řidičů, který čekal v úmorné koloně, až se bude moci rozjet.

Že je tento úsek problematický a auta tam čekají neúnosnou dobu, si je vědomo i Ředitelství silnic a dálnic. „Po počátečních komplikacích byla ve spolupráci s Policií ČR přijata opatření změn jak v řízení dopravy, tak i v samotné úpravě přechodů frézovaných úseků, což by mělo eliminovat tvorbu neúměrně dlouhých kolon,“ uvedl na dotaz, jak to budou silničáři řešit, vedoucí provozního úseku ŘSD.