Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rok ohnivé opice 2016 přeje lásce a změnám v politice

Karlovarský kraj - Čeká nás rok pevných vztahů, činorodosti, fyzických sil a také změn v politice. Alespoň tak vidí rok 2016 kartářky a vědmy, které se zabývají nejrůznějšími předpověďmi. Podle čínského horoskopu je příští rok rokem ohnivé opice, jíž se přičítá právě citlivost, vášeň, ale i nevypočitatelnost a lstivost.

30.12.2015
SDÍLEJ:

Anna BechnáFoto: DENÍK/Milan Říský

Konec aférek

Zatímco v minulých letech prý lidé příliš nestáli o to se vázat, příští rok to bude jinak. Doba nebude přát frivolním poměrům a románkům, vrací se totiž láska a pevná pouta mezi partnery. Mnohé vztahy skončí sňatkem.

Podle plzeňské kartářky Anny Bechné bude mezi partnery důležitá především upřímnost.

„Měli bychom mluvit o tom, co cítíme a potřebujeme a co je pro nás důležité," upozorňuje kartářka. I v sexu jsou podle ní klíčová slova věrnost, přemýšlení a zodpovědnost.

Za to na peníze by měl být rok 2016 poměrně skoupý, protože předpovídá šetření a zvažování. „Nemusíme mít všechno, na co si vzpomeneme, a už vůbec bychom si na věci, které nepotřebujeme, neměli půjčovat," varuje Anna Bechná. Za pravdu jí dává i čínský horoskop: opice je totiž ve finančních záležitostech opatrná a nemá ráda zbytečné plýtvání penězi. Takže stabilitu a polepšení mohou očekávat hlavně lidé, kteří nebudou rozhazovat, ale utrácet s rozumem.

Bez pohrom

V zaměstnání přijdou nečekané změny a všechno bude jinak, než si představujeme. Na překonání těžkostí prý však najdeme sílu i energie. Kdo chce triumfovat, opice mu doporučuje tvrdě pracovat.

Čeká nás rok krajských a také senátních voleb. A v politice prý přijdou velké změny. „Nic už nebude jako dřív," naznačuje Bechná. Že by to pro dosud oranžovo-červený kraj znamenalo změnu politických barev ve vedení? Uvidíme na podzim při volbách.

A ještě v jedné oblasti předpovídají věštby změny: v počasí. Máme se připravit na velké výkyvy, ale pohromám se vyhneme.

Plzeňská kartářka Anna Bechná sestavila exkluzivně pro náš Deník věštbu o tom, co nás čeká v roce 2016

Zapotřebí bude optimismus a přizpůsobivost

Finance

Tažené karty: 5 pohárů, 3 poháry a 10 pentaklů

Věštba: „Nový rok bude pro oblast financí ve znamení šetření a zvažování. Ekonomika pravděpodobně dál poroste, ale my bychom měli být rozumní a o výdajích, které máme, zodpovědně přemýšlet. Nemusíme mít všechno, na co si vzpomeneme a už vůbec bychom si na věci, které nepotřebujeme, neměli půjčovat. Nový rok se nás bude snažit přimět k zamyšlení nad naší konkrétní finanční situací, pochopit, co je skutečně důležité pro naše životy a co je jen pozlátko. Měli bychom se naučit lépe rozlišovat a uvažovat nad důvody a příčinami situace, ve které se nacházíme, nebo problémů, které řešíme. Pokud pochopíme, co je opravdu podstatné, budeme mít všeho dost. Jako v té pohádce, kde je slánka bezedná, pokud se z ní dává i ostatním."

Rodinné vztahy

Tažené karty: Eso mečů, Král pohárů a Císařovna

Věštba: „V novém roce bude ve vztazích důležitá především upřímnost. Měli bychom se naučit komunikovat spolu otevřeně a mluvit o tom, co cítíme, potřebujeme a co je pro nás důležité. Díky tomu si můžeme vážit sebe sama a stejně tak respektovat ostatní a naše vztahy mohou vzkvétat. V rodinách budeme možná postaveni před důležitá rozhodnutí a budeme muset zaujmout jasný postoj, který bude čestný a ohleduplný na nás i ostatní. Vodítkem pro toto rozhodnutí by mělo být naše srdce, které nám ukáže tu správnou cestu. Naslouchejme tedy sobě a svým blízkým, berme v potaz naše i jejich pocity a uchovejme si jasnou mysl. Díky tomu mohou být naše vztahy kvalitnější."

Cestování

Tažené karty: Kolo osudu, Král mečů a Milenci

Věštba: „Vlivem neklidné politické situace ve světě a možná i hrozeb různých útoků se cestování v novém roce asi příliš dařit nebude. Všechny cesty bude nutné dobře zvážit a promyslet, a nenechat nic náhodě. Vylosované karty v nás nechtějí podporovat strach, ale nabádají nás k opatrnosti a střídmosti. I u nás je mnoho krásných míst, které stojí za to vidět a podpořit. Situace ve světě se zřejmě bude často měnit a nebude možné zachovat jistotu a ochranu, jaká by byla zapotřebí. Proto tedy v cestování zbytečně neriskujme a nezapomínejme na svůj skutečný domov."

Sex

Tažené karty: 5 mečů, 8 holí a 4 meče

Věštba: „Už karty na vztahy nás nabádaly k čestnosti a upřímnosti a v této oblasti to nebude jinak. Naše sexualita odráží naše vztahy a naše vztahy odráží nás samé. A proto by i zde mělo platit, že je třeba si uvědomit, co má v životě skutečně smysl a co je ta pravá hodnota. V oblasti sexu bude v roce 2016 vládnout spíše nestabilita a nerozvážnost, budeme mít sklon utíkat od problémů a kompenzovat nespokojenost sexem. Ale všechno má své důsledky, a pokud se nad nimi jen na chvíli zastavíme, můžeme zabránit mnohým budoucím nesnázím. Klíčová slova by tedy měla být: věrnost, přemýšlení a zodpovědnost."

Domácí mazlíčci

Tažené karty: 3 pentakly, 3 hole a Síla

Věštba: „Naši domácí mazlíčci vnášejí do našich životů radost a dávají nám sílu zvládat složité situace. A tak si i oni zaslouží kvalitní péči a čas, které jim můžeme věnovat. Jejich podpora by měla být odměněna stejnou láskou a snahou jim umožnit hezký život a dát jim vše, co potřebují jejich srdce a těla. Leckdy nás to stojí námahu, ale vše dostaneme zpět. Proto bychom i k pořízení domácího mazlíčka měli přistupovat s rozvahou a zodpovědností, abychom ve snaze pomoci spíš neuškodili."

Politika

Tažené karty: Viselec, 5 pentaklů a Král pentaklů

Věštba: „Všechno bude jinak. Na politické scéně, ať už u nás nebo ve světě, můžeme čekat velké změny. Nic už nebude jako dřív, budeme muset přijmout opatření, která se nám nebudou líbit, ale budou nutná pro další pozitivní vývoj. Na mnoho věcí získáme nový pohled, dosavadní plány a úkoly přestanou být důležité, nahradí je jiná mnohem zásadnější opatření. Můžeme se dočkat různých problémů a starostí, ty současné se více vyhrotí a ukážou v pravém světle. Konečně ale bude možné pak situaci správně ohodnotit a obrátit správným směrem, který povede k cíli. Naším úkolem bude myslet nově, jinak než dosud a umožnit změny, které jsou rozumné a prospěšné."

Zdraví

Tažené karty: 9 mečů, 3 meče a 2 hole

Věštba: „Fyzické síly zdá se v novém roce budeme mít dost, naše těla budou natolik silná, aby vydržela i větší zátěž. Bohužel se to nedá říci o našich myslích a psychikách. Okolnosti, které se na nás navalí a naruší naše očekávání, budeme těžce snášet a hůř se s nimi vyrovnávat. Po zdravotní stránce budeme moci být spokojení a vyrovnaní, ale naše hlavy, které si to představovaly jinak, budou možná trochu trpět. Nezbude nám nic jiného, než se přizpůsobit novým podmínkám, zvolit jiný směr a znovu se nadechnout, abychom mohli vyrazit na jinou cestu, než jsme původně chtěli. Radou pro zdraví do nového roku je snažit se udržet si jasnou mysl, nepropadat smutkům a vzteku, nebýt vztahovační a zatrpklí. Vždy se najde nová cesta, která může být nakonec lepší než původní plán. Všechno, i zdraví, máme především v hlavě."

Zaměstnání

Tažené karty: Prázdná karta, Slunce a Vůz

Věštba: „I tento výklad poukazuje na nečekané změny, které budou v průběhu roku 2016 ovlivňovat naše životy. První vylosovaná karta, tzv. prázdná karta, naznačuje jiný průběh událostí, než si dokážeme představit a zároveň něco, co nyní není možné spatřit. Ostatní ale ukazují, že ať přijde cokoliv, budeme na to mít dostatek síly, energie a schopností a nadcházející změny budeme umět využít ve svůj prospěch. Karty nás tedy vyzývají k obratnosti, optimismu a přizpůsobivosti, protože čím dříve si zvykneme na nové podmínky, tím více z nich můžeme využít. Nový rok v oblasti zaměstnání bude rychlý, proměnlivý a aktivní a kdo zůstane v rozhodující chvíli stranou, bude to těžko dohánět."

Počasí

Tažené karty: Eso pohárů, Věž a 8 pentaklů

Věštba: „V novém roce bychom neměli v počasí očekávat to, co je běžné. Jedině, co můžeme opravdu očekávat, jsou velké výkyvy a proměny. Jaro nebude jaro, léto nebude léto a tak dále. Zdá se, že počasí si z nás bude dělat tak trochu dobrý den, a nám nezbude než se tomu přizpůsobit. Nemělo by to ale mít, aspoň u nás, fatální důsledky ani velké pohromy. Držme se tedy osvědčených rad a přistupujme k tomu s energií, nadhledem a trpělivostí."


Autor: Dana Veselá

30.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.

Žandovští hasiči bojují v anketě Dobrovolní hasiči roku

Dolní Žandov - Jako jediní zástupci Chebska bojují dobrovolní hasiči z Dolního Žandova o titul Dobrovolní hasiči roku 2017.

Traktorista srazil sloup na poli, měl skoro dvě promile alkoholu

Chebsko - Při práci na poli narazil traktorista do sloupu vysokého napětí, ten se skácel k zemi a poškodil další dva sloupy. Bez elektřiny zůstalo 900 odběrných míst.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení