Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rychlá a levná, to má být v kraji nová mobilní služba Petrklíč

Karlovarský kraj – Petrklíč. To je název nové mobilní služby v Karlovarském kraji, která má propojit pečovatelskou službu seniorům, osobní asistenci hendikepovaným a služby pro rodinu a domácnost. Vyznačovat se přitom má cenově dostupnou péčí a rychlým přístupem ke klientům. Tato domácí péče nese název 3S. Sídlo má v Sokolově.

1.9.2016
SDÍLEJ:

MOBILNÍ SLUŽBA PETRKLÍČ začíná fungovat v Karlovarském kraji. Zahrnuje pomoc například při sebeobsluze, hygieně, podání jídla či úklidu seniorům či handicapovaným.Foto: repro Deník

„Mobilní služba zahrnuje především pomoc při sebeobsluze, hygieně, úklidu, podání jídla či doprovodu," přiblížil Tomáš Kábrt z kontaktního místa Petrklíč v Sokolově. Jak doplnil předseda centra Samuel Vaněk, 3S je podle jeho slov unikátní typ pečovatelské služby, která probíhá v domácím prostředí klienta. „Seniorům, tělesně i duševně znevýhodněným lidem a jejich rodinám se tak pod dohledem ministerského expertního týmu dostává soucitné, kvalifikované a přitom levné služby," uvedl.

„3S je zkratka pojmů symetrála, synergie a systém, které jsou dnes klíčovými předpoklady udržitelnosti kvalitních sociálních služeb v situaci, kdy česká populace stárne," vysvětluje Vaněk. S jedním operativně spolupracujícím a mobilním personálem pro všechny služby, efektivní elektronickou administrativou a kdykoli dostupnou kontrolou prostřednictvím internetu jde podle něho o domácí péči budoucnosti. V té plánuje Petrklíč i organizační propojení s rozvíjejícím se občanským dobrovolnictvím na pomoc potřebným. Kvalita péče je na nové úrovni procesů AEDL převzaté ze současné sociální praxe v Německu.

Jak vlastně pečovatelská služba 3S funguje? Zájemce o službu se obrátí na nejbližší kontaktní místo Petrklíče, které je pro Karlovarský kraj v Sokolově na adrese Kraslická 494/14, a domluví si osobní schůzku. To platí i pro zájemce o pečovatelskou práci. Následují vstupní rozhovor, návrh smlouvy a po jejím podpisu samotné poskytování péče. Průměrná hodinová cena služby, která zahrnuje především pomoc právě při sebeobsluze, hygieně, úklidu, podání jídla či doprovodu, činí sto korun a je stejná i v noci, o víkendech a svátcích kdekoli v regionu. „V zájmu uživatelů jsou úkony účtovány po 5 minutách," doplnil Kábrt.

Autor: Jiří Drozdík

1.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení