Karlovarské záchranáře v pátek v půl osmé ráno přivolal nastávající otec s tím, že jeho těhotná žena začíná rodit a má kontrakce. Záchranáři dorazili k nastávající mamince do pěti minut od zavolání. Jelikož kontrakce přicházely po pěti minutách, ženu naložili a převáželi do chebské nemocnice.

"Porod pro záchranáře není nikdy jednoduchý, ve většině případů ale stihnou rodičku do porodnice odvézt," uvedl mluvčí krajských záchranářů Radek Hes. V pátek se však i záchranáři na silnicích potýkali s problémy spojenými s námrazami a klouzavou vozovkou. V půli cesty do nemocnice zůstal záchranářský vůz s těhotnou ženou zablokovaný na nesjízdné silnici.

Sanitka s rodící ženou uvízla na ledovce. Záchranáři porodili zdravou holčičku ve voze.Zdroj: ZZS Karlovarského kraje

Miminko se rozhodlo, že už dále nechce čekat a nastávající matka začala rodit. Posádka si sice přes operační středisko vyžádala výjezd lékařky, ta však zůstala na cestě v autě také zablokovaná. Záchranářům tedy nezbylo nic jiného, než dítě porodit přímo v sanitce.

"Porod proběhl bezproblémově a na svět přišla zdravá holčička," poznamenal Hes. Přes spoustu komplikací a za pomoci silničářů se nakonec podařilo maminku i miminko předat do péče lékařů v nemocnici. Obě byly v pořádku