Právě Jakobec patří ke straně, která přemístění kanceláří EE z Karlových Varů do Chebu podporuje. Jedním z důvodů je podle něho místo, které chebská radnice nabízí. „Grünerův dům na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, to je adresa, která takříkajíc zvoní. Důležitý bude ještě ekonomický rozbor nákladů na provoz v Chebu v porovnání s Karlovými Vary," poznamenal Jakobec.

Další člen prezidia EE, božídarský starosta a senátor Jan Horník, není stěhování nakloněn. „Do jisté míry chebskou radnici, která s návrhem na stěhování přišla, chápu. Chce nějak oživit náměstí, které se jí vylidňuje. Ale jsem spíše proti. I přesto, že sídlo EE kdysi v Chebu, a dokonce v Grünerově domě už bylo," uvedl Horník.

Podle něho není ani tak problém přestěhovat nábytek a další vybavení. Problém vidí v tom, že není jisté, zda by byli ochotní do Chebu dojíždět lidé, kteří se nyní v Karlových Varech o administrativu sdružení starají. „Jsou to skutečně odborníci a pro nás téměř nenahraditelní. Bylo by špatné o ně kvůli stěhování přijít," konstatoval Horník.

Jakobec mu oponuje, že Karlovy Vary nejsou od Chebu zase tolik vzdálené a mezi oběma městy dojíždí po rychlostní silnici za zaměstnáním řada lidí. „Že bychom kvůli stěhování přišli o lidi, to tak dramaticky nevidím. Navíc by se jim dojíždění dalo určitě nějak kompenzovat," řekl Jakobec.

Sídlo Euregia Egrensis do Chebu patří historicky a vzhledem k tomu, že českým městům a obcím je partnerem německá strana, je rovněž umístění v Chebu naprosto ideální. To jsou podle chebského místostarosty Vladimíra Hartmanna argumenty podporující přesun sídla. „Chápeme, že řada krajských orgánů má sídlo v Karlových Varech. Ale stejně tak si myslíme, že kanceláře Euregia patří do Chebu," zdůraznil Hartmann.

Sídlo nestěhujme, může to vést k destabilizaci činnosti administrativy EE, tvrdí Kamila Hečková ze svazku obcí Kamenné Vrchy. Tento svazek přitom sdružuje obce z Chebska. „Máme obavy, že by mohli odejít lidé, s nimiž dobře spolupracujeme a kteří jsou například z hlediska přípravy dotovaných projektů nezbytní. Karlovy Vary nejsou tak daleko, abychom si tam nezajeli, když potřebujeme," konstatovala.

Jednatel EE Lubomír Kovář Deníku řekl, že v administrativě sdružení nyní pracují celkem čtyři lidé a všichni jsou z Karlových Varů. „Kde bude sídlo, o tom si rozhodnou zakladatelé sdružení. Tedy zástupci měst a obcí. Naším působením se budeme zabývat teprve poté, až padne nějaké konečné stanovisko," dodal Kovář.