Poslední noc roku 2013 patřila k těm klidnějším. Silvestr na Sokolovsku se obešel bez dopravních nehod i alkoholu za volantem, hasiči byli dokonce přivoláni jen ke dvěma menším požárům. Větší klid než o vánočních svátcích hlásila i záchranná služba, přesto vyjela k více než 70 případům. Lidé se jako obvykle při bujarém veselí nevyhýbali požívání alkoholu nebo manipulaci se zábavní pyrotechnikou.

„Po rodinné večeři jsme se sešli se sousedy z vesnice. Na půlnoc jsme nečekali, většina má malé děti. Takže jsme si vzájemně popřáli, nechyběl ani hromadný slavnostní přípitek. Děti se ale nejvíc těšily na prskavky a petardy, ty se jim vždy moc líbí," popisuje silvestrovské oslavy Kateřina Cekovová z Chotíkova. Tam přelom roku proběhl celkem poklidně, jinde naopak tekl alkohol proudem až do ranních hodin. „Slavili jsme až do půl šesté do rána. Většinu času jsme strávili s přáteli hraním společenských her. A hrozně jsme se přejedli chlebíčků a jednohubek," přiznala Pavla Švecová ze Sokolova.

Díky alkoholovým eskapádám měla ze záchranných složek nejvíce napilno zdravotní záchranná služba. „Záchranka Karlovarského kraje vyjížděla o silvestrovské noci k více jak 70 případům. Nejčastěji se jednalo o napadení a poranění hlavy, úrazy končetin, alkohol a bohužel opět došlo k poranění zábavní pyrotechnikou," uvedla mluvčí záchranky Petra Bakurová. „Nejvíce výjezdů bylo na Sokolovsku před půlnocí. Jednalo se nejčastěji o úrazy končetin a hlavy, ale také virózní onemocnění a kolapsy. Bohužel nechyběla ani intoxikace a i letos jsme ošetřovali několik pacientů s poraněním od zábavní pyrotechniky. Jednalo se o tržnou ranku u pacienta z Bublavy a otevřenou ránu prstu pacienta z Aše, oba byli transportováni do nemocnic. Ostatní poranění rukou byla naštěstí jen lehká." vyjmenovala Bakurová. Přesto podle ní byla silvestrovská noc o poznání klidnější než ta minulá a také klidnější než vánoční svátky.
Policisté museli řešit především oznámení na podnapilé a jejich nevhodné chování. Věnovali se ale i kontrole na silnicích. „Policisté v průběhu noci žádný přestupek ani řidiče pod vlivem alkoholu nezjistili. Rovněž tak nešetřili žádnou dopravní nehodu," uvedl policejní mluvčí Pavel Valenta. „Dále byli policisté přivolání k partnerské hádce či napadené mladého muže. Řešili také několik krádeží. Mimo jiné byl odcizen automobil Renault Trafic, šedé barvy s registrační značkou 3K4 3102, po kterém nyní policie pátrá," řekl Valenta.

Až nezvykle klidný byl přitom Silvestr pro hasiče. „Dá se říct, že se jednalo o velmi klidnou noc i na běžné poměry, natož na silvestrovskou," prozradil tiskový mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. „Vyjíždělo se pouze ke dvěma případům. Poprvé k požárů odpadu v kontejneru v Kynšperku nad Ohří, v druhém případě došlo ke vznícení dětské prolézačky v Horním Slavkově. Příčinou byla pravděpodobně nesprávná manipulace se zábavní pyrotechnikou. Škoda v součtu nepřesáhla deset tisíc korun," uzavřel Kasal.