Radní tak v pondělí na svém posledním jednání schválili rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje požívání alkoholu na veřejném prostranství ve vybraných lokalitách města. "Nyní se tato území rozšíří i o skatepark a jeho bezprostřední okolí," uvedl místostarosta Ostrova Marek Poledníček.

Podle něho se strážníci městské policie opakovaně setkávají s porušováním pravidel, které jsou zakotveny v provozním řádu. "Na ty starší, kterým je osmnáct let a více, už nemůžeme, pokud řád nedodržují. Když bude skatepark v obecní vyhlášce, budeme se jí moci řídit," vysvětlil ostrovský místostarosta s tím, že nové znění obecně platné vyhlášky musí ještě schválit zastupitelstvo města.

Autobusy s pohonem na CNG. Ilustrační foto.
Miliardová zakázka otřásá krajskou koalicí. Nová cena je víc než dvojnásobná

Zákaz pití alkoholu platí už v Ostrově například v ulici Hlavní třída, ale také v částech Krušnohorské, Jáchymovské či Májové ulice i před mnohými místními večerkami. Podobnou vyhlášku využívají už rok také Karlovy Vary.

Skatepark v Ostrově je volně přístupný, nemá žádného správce. Před rokem tam došlo k velké tragédii, uhořela v něm jedenáctiletá dívka.