„Už jsme dlouho nevyhráli, potřebovali jsme to jako sůl. Hráli jsme zodpovědně zezadu. Sice Pardubice po většinu času držely balon, ale dá se říct, že v podstatě snad kromě jedné šance nic neměly. Větší šance jsme měli celou dobu my,“ hodnotí duel s týmem ze špičky tabulky sokolovský stoper.

Úvod zápasu však z pohledu Baníku nebyl vůbec jednoduchý. Domácí byli pod tlakem, a navíc museli brzy střídat svůj defenzivní štít Vojtěcha Machka. „Prvních dvacet minut jsme hráli hrozně špatně. Jako by se nám nechtělo běhat. Ale po 20. minutě jsme se zvedli a už to mělo nějaké parametry. Ale začátek nám určitě nevyšel,“ je si plně vědom nepovedeného začátku Ondřej Ševčík.

Přesto Baník po prvním poločase vedl 1:0 díky brance Lienera. Ve druhé půli, především po vyloučení pardubického Zukala, mohl Sokolov přidat další góly, ale své šance nezužitkoval. „Zbytečně si to komplikujeme, děláme složité přihrávky. Měli jsme asi pět šest samostatných úniků, kdy jsme to mohli dohrát, ale nedohráli. A pak se zbytečně strachujeme až do konce,“ mrzí odchovance olomoucké kopané.

A skutečně. Baník se o výsledek musel strachovat až do samotného závěru. V něm se hosté dožadovali pokutového kopu a všem domácím fanouškům zatrnulo. „Zase já jsem u toho byl, klasika jako vždy,“ říká se smíchem Ondřej Ševčík. „Byl to sporný zákrok. Netroufnu si říct, jestli to měla být penalta, nebo ne. Šel jsem do souboje, balon mi šel přes nohu, ale nechtěl bych to úplně hodnotit, to mi nepřísluší,“ zakončuje rozhovor sokolovský stoper.

FK Baník Sokolov – FK Pardubice 1:0 (1:0)

Branky: 29. Liener. Rozhodčí: Klíma – Pochylý, Kubec. ČK: 61. Zukal (PCE). Diváci: 385.

Sokolov: J. Dvořák I. – Mejdr, Stropek, O. Ševčík, J. Dvořák II – Machek (7. Liener), Glaser – Štípek, Hlavatý, Beránek (83. Voleský) – A. Ševčík (62. Vávra).

Pardubice: Letáček – Prosek, Klíma, Šejvl (33. Zukal), Čelůstka – Jeřábek – Mužík (65. Čmelík), Kovář, Černý, Sokol (69. Huf)- Petráň.