"Počkáme na lepší počasí a poté spustíme provoz. Vypadá to, pokud vyjde předpověď, na polovinu června, otevřeme. Základní vstupné zůstává stejně jako vloni a to 100 korun na celý den. provozní doba je od 9 do 19 hodin. Návštěvníky naší plovárny čeká letos jedna malá změna. Odstranili jsme ostrov v bazénu i lávku k němu vedoucí. Dojde tak ke zvětšení vodní plochy a přibude takzvaný koupací záliv," říká správce městského koupaliště Karel Koutecký.

close Městské koupaliště info Zdroj: Deník/Roman Cichocki zoom_in Městské koupaliště Před pár lety prošlo koupaliště zásadní rekonstrukcí za desítky milionů korun a zcela změnilo svůj vzhled. Jako jedno z mála v republice napouští nerezové vany pitnou vodou. A je to znát. Křišťálově průzračnou vodu nelze přehlédnout. I zde jsou samozřejmostí sociální zařízení a občerstvení. Nechybí brouzdaliště pro nejmenší děti a skluzavka do velkého bazénu. V nabídce nechybí lehátka ani beach volejbalové kurty. Oproti loňsku budou mít větší komfort i řidiči. K dispozici je jim nová parkovací plocha přímo u plovárny.

close Koupaliště Michal info Zdroj: Deník/Roman Cichocki zoom_in Koupaliště Michal Rovných sto korun na základním vstupném, zaplatí také návštěvníci přírodního koupaliště Michal. Již tradičním lákadlem je nejdelší venkovní tobogán v Čechách. Řadu dětí, ale i dospělých láka také dlouhá trojskluzavka. Obě tyto atrakce jsou včetně písčité pláže dominantou celého areálu. Nechybí zde sociální zařízení ani občerstvení. Pro aktivní jedince je zde řada sportovišť. Sportovní náčiní rádi za poplatek zapůjčí. Provozovatelé areálu nachystali i řadu novinek. V první řadě zareagovali na postřehy návštěvníků, kterým ve velkém areálu koupaliště chybělo více stínu.

"Šli jsme přírodní cestou a vysázeli zde 42 stromů. U občerstvení jsme zase nechali postavit velkou pergolu, která také poskytne více stínu než slunečníky, které tam byly dosud. Sezonu zahájíme až bude vhodné počasí. Zájemci o koupání na Michalu ať sledují naše webové stránky či sociální sítě. Budeme je pravidelně informovat. Z dalších novinek mohu zmínit rozšířené dětské hřiště s novými atrakcemi, nový workout pro ty co si chtějí zacvičit, a v klidové zóně našeho koupaliště jsme zrušili košíky, které jsou populární zejména u Baltského moře a nahradili je klasickými lehátky se slunečníky," říká jednatel koupaliště Michal Jiří Štěpán.

A to není vše. Michal je známý svou kulturní aktivitou. Oblíbeným se stalo letní kino na pláži i řada koncertů. K jezeru totiž míří čím dál častěji také fanoušci různých hudebních skupin a festivaloví hosté. Nejinak tomu bude i letos.

Vystoupí ikona českého rapu EKTOR a HARD RICO. Chybět nebude ani Demo24 a DJ_Vojtano, koncert oblíbeného českého písničkáře Pokáče, návrat legendární Trilogie skupiny Olympic, dále triatlon, závod dračích lodí a chybět nebude ani oblíbené letní kino na pláži.