Výlet začal krátkou návštěvou Valdštejnských zahrad u Senátu, kde se studenti mohli pokochat krásnými historickými zahradami. Poté se vydali na prohlídku Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Atmosféra byla velmi rušná, protože se konalo mimořádné zasedání a probíhal bezpečnostní výbor, který řešil výsledky šetření střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Navíc se právě pořádala tisková konference, což znamenalo, že studenti měli příležitost vidět mnoho zákonodárců v akci.

„Nejdříve jsme se krátce podívali do Valdštejnských zahrad u Senátu, a pak jsme již vyrazili na prohlídku Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Bylo tam rušno, v plánu bylo mimořádné zasedání, probíhal bezpečnostní výbor týkající se výsledků šetření střelby na Filozofické Fakultě UK, pořádala se tisková konference, proto žáci mohli vidět mnoho zákonodárců,“ sdělil Erik Klimeš.

„Tento výlet byl pro studenty nejen poučný, ale také jim poskytl jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí české politiky a vidět, jak funguje parlamentní demokracie v praxi. Zaměstnanci Poslanecké sněmovny i poslanci, kteří se potkali se studenty, se ptali, z jakého města jsou a velmi chválili jejich milé, slušné vystupování a zájem. Byla jsem na naše studentské zastupitele pyšná,“ uvedla místostarostka Renata Oulehlová.

Studentští zastupitelé se tak dostali i do míst, do kterých se při běžných prohlídkách nechodí. Navštívili reprezentativní růžový a modrý salónek i vedlejší jednací sály. V poslanecké kanceláři si pak mohli na chvíli odpočinout a zde jím místostarostka Sokolova Renata Oulehlová zodpověděla všechny dotazy. Následoval chutný oběd.

"Výlet se nám vydařil a máme spoustu zážitků i hezké fotky,“ říká jeden ze studentů Studentského zastupitelstva města Sokolov.