V Chebu má zájem podílet se aktivně na dění ve městě 13 uskupení. Do boje jde opět i současný starosta Zdeněk Hrkal z ANO 2011.

Jaký volební výsledek by pro něj byl úspěchem, kolik by chtěl míst v zastupitelstvu?

„Víte, já raději nikdy netipuji. Rozhodnou voliči a určitě rozhodnou na základě svého nejlepšího uvážení a my ten výsledek budeme samozřejmě respektovat. Mohu ale říci, že kdybychom měli méně zastupitelů než v právě končícím volebním období, tak by to pro mě a mé kolegy byl signál, že jsme to nedělali úplně tak dobře,“ odpověděl. Deník se zajímal také o jednu klíčovou věc z programu, starosta ale považuje každý bod z jejich programu pro Cheb a jeho občany za důležitý a klíčový.

„Dobře, zmíním tedy bytovou otázku a také bezpečnost a pořádek v našem městě,“ řekl. Jak doplnil, nevymezují se proti žádné ze 13 stran a uskupení, které letos v rámci podzimních komunálních voleb v Chebu kandidují. „Volby jsou demokratické, a přejí-li si to voliči a pošlou do zastupitelstva kohokoliv, budeme s ním jednat jako s rovnocenným partnerem,“ dodal Zdeněk Hrkal.

Sedm uskupení kandiduje ve Františkových Lázních. I zde kandiduje také současný starosta Jan Kuchař, který vede kandidátku PRO Zdraví a Sport. „Protože obhajujeme ve Františkových Lázních pozici starosty, je náš cíl jasný, opět zvítězit. Máme hodně rozdělané práce a rádi bychom v ní pokračovali. Pokud mám mluvit o mandátech, pak cíl je jednoznačný, mít 6 mandátů, a tím i většinu. S ohledem na počet subjektů se ale domnívám, že koalice bude zřejmě vyústěním voleb,“ odpověděl na otázku, s jakým výsledkem budou spokojení. Jakou klíčovou věc by vybral z volebního programu?

„Těch věcí je víc, ale zásadní pro další rozvoj Františkových Lázní je jejich zápis na seznam UNESCO, včetně připravenosti města na tento zápis, a samozřejmě pak výstavba rehabilitační kliniky v Luisiných Lázních,“ řekl Jan Kuchař. Do koalice jsou ochotni jít s lidmi, kteří mají s Františkovými Lázněmi dobré úmysly. „V komunálních volbách je to opravdu o jedincích, kteří se do zastupitelstva dostanou, nikoliv o politických subjektech,“ doplnil.

Post bude obhajovat i starosta Aše Dalibor Blažek, který je lídrem kandidátky Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst. Kromě tohoto v Aši kandiduje dalších šest uskupení.
V Mariánských Lázních se o přízeň bude ucházet deset stran a uskupení. Mezi kandidátkami nechybí ani vítězové minulých komunálek Piráti. „Byli bychom spokojeni s obhajobou pěti mandátů, ale za přijatelný výsledek považujeme i čtyři zastupitele,“ řekl lídr Pirátů a současný starosta Mariánských Lázní Martin Kalina. O úspěch bude v Mariánských Lázních usilovat také Hnutí 2011. Číslem jedna na kandidátce je Jana Roubalová. Ta by si podle svých slov samozřejmě přála, aby výsledek Hnutí 2011 v komunálních volbách byl co nejlepší. „Jsme připraveni převzít odpovědnost za vedení města,“ řekla.

Opravdový volební boj se dá očekávat v Kraslicích, kde na sobě nit suchou nenechává současná vládní koalice a opozice. Letos je zaregistrováno 10 volebních stran, kdy podáno jich bylo 11. Jedna však byla odmítnuta kvůli vadám. Při volbách v roce 2014 kandidovalo osm stran.
V krajském městě kandiduje 15 uskupení. V Karlových Varech budou o volební přízeň voličů usilovat politici, které lidé už dobře znají, například primátor Petr Kulhánek (KOA), někteří se do politiky zase chtějí vrátit, třeba Milan Rusev, který bude překvapivě kandidovat za pirátskou stranu, stejně jako Renata Kozáková (před čtyřmi lety ALTERNATIVA), ale na kandidátkách se objevují i nové tváře. Sociální demokraty povede do voleb Radomíra Poláčková, Piráty Jindřich Čermák a také KSČM vsadila na nového lídra. Jedničkou komunistů je podnikatel Martin Mareš.

ODS povede do voleb současný karlovarský zastupitel Petr Bursík a Karlovaráky, před čtyřmi lety velmi úspěšné volební hnutí, známý lékař Josef März. A stejně jako v uplynulých komunálních volbách, i letos o voliče v Karlových Varech zřejmě zabojuje nové hnutí Kolonáda hnutí Patriotů.

V Ostrově kandiduje 9 uskupení, v Jáchymově jde do volebního boje pět stran. Ve spádovém území Toužimska se o místo na radnici i s Toužimí uchází 26 stran, hnutí a jednotlivců.