Známé karlovarské hotely Grandhotel Pupp a Lázeňské sanatorium Thermal své velké znovuobnovení provozu připravují na červen. Zatímco Pupp přivítá své první návštěvníky už 1. června, v Thermalu se tak stane zřejmě až těsně před letními prázdninami. Důvodem je totiž velká rekonstrukce.

„Stále na ní pracujeme. Opravujeme v současné době nejen venkovní plášť hotelu, který je pod plachtou, ale také podnoží pláště, kde se nachází recepce. Zásadní je i právě probíhající přestavba venkovního bazénu. To jsou okolnosti, které zatím brání v otevření. Předpokládáme, že bychom první hosty mohli ubytovat na konci června. Mezitím začne postupně po částech mizet lešení,“ říká ředitel Thermalu Vladimír Novák.

Do té doby se podle něho určitě ale nestihne dokončit přestavba bazénu. Měla by být hotová během července. „Půjde zatím jen o zprovoznění venkovní části. Komplexní nově vybudované saunové centrum se přidá až následně,“ upřesňuje ředitel Novák.

Se zajištěním personálu, který v mnoha hotelích kvůli lockdownu skončil, nebude v Thermalu problém. „My jsme si naštěstí většinu našich zaměstnanců nechali. Takže v rámci doplnění stavů půjdeu nás jen o jednotlivce,“ vysvětluje Novák, který si je vědom, že česká klientela bude i letos důležitou součástí mixu hotelových hostů. „Stejně jako vloni s Čechy počítáme. Naopak nepočítáme příliš s velkým počtem ruských návštěvníků. Doufáme, že se brzy situace zlepší natolik, že k nám třeba zavítají i Němci, v neposlední řadě pak klienti z arabských zemí,“ dodává ředitel Thermalu.

Odběrové místo stojí i před Městskou tržnicí v Karlových Varech.
Testy na covid i během víkendu: v Karlových Varech se objevila nová místa

Na své velké znovuotevření po osmi měsících se chystají také v Grandhotelu Pupp. Právě ten slaví letos už 320. výročí svého založení. Nejen v rámci toho má několik novinek. Například byla dokončena rozsáhlá revitalizace náměstí před hlavním vstupem do hotelu, kde každoročně čekají fanoušci na příjezd hvězd, které v hotelu bydlí během mezinárodního filmového festivalu. „V loňském roce jsme opravili vstup do hotelu, který výtvarně ztvárnil sklenář Zdeněk Lhotský, autor sarkofágu pro dánskou královnu. Letos jsme dokončili obnovu fasád a zahrádky hotelové kavárny,“ uvádí generální ředitel hotelu Pupp Jindřich Krausz. Právě kavárna hraje v historii hotelu důležitou roli. Zakladatel dynastie Puppů, Johann Georg, byl původně cukrář. „Na nové terase ve středu náměstí si hosté budou moct vychutnat nejen krásný výhled na promenádu, ale i dort Pupp připravovaný podle původní receptury zakladatele,“ doplňuje Krausz.

Management klade důraz na požitek, který chce dopřát nejen svým klientům, ale i běžným Karlovarákům. I těm by měl být k dispozici šéfkuchař Ondřej Koráb, který pracoval v několika londýnských michelinských restauracích a veřejnosti je známý díky účinkování v kuchařské show České televize Kluci v akci. „Chystáme znovuotevření Grandrestaurantu, ze kterého chceme udělat významný bod na gastronomické mapě Česka,“ říká šéfkuchař, který ve svém umění fandí českým chuťovým buňkám, přičemž zároveň ctí aktuální trendy v sezónnosti a regionálnosti. „Změny čekají též pověstný Becher's Bar. Nový tým barmanů sestavuje koktejlový lístek, na kterém vedle prémiových destilátů samozřejmě nesmí chybět ani karlovarská Becherovka. O vizuální styl baru se postaralo Studio Najbrt,“ prozrazuje Filip Šimoník, manažer hotelu Pupp.

Dalším zpestřením nabídky Puppu je určitě také otevřená sluneční terasa Perrier-Jouët na střeše resortu Spa, kde si hosté budou moci dát sklenku šampaňského. „Ve Slavnostním sále bude od července do srpna fungovat kinokavárna. Promítat se budou filmové klasiky a vstupenky budou veřejně k prodeji prostřednictvím portálu Goout,“ dodává Šimoník s tím, že hotel bude zapůjčovat elektrokola Specialized pro zájemce o výlety do okolí.