Majitelé starých i nových traktorů tak mohou své vymazlené pomocníky veřejnosti představit v plné kráse. Navíc v rámci chystané „spanilé jízdy“ budou moci předvést, jak je umí ovládat a třeba i jakou rychlostí umí jejich mazlíci jet. Registrace začíná v 9.30 hodin, o hodinu později bude akce zahájena a řidičskou zdatnost účastníků pak návštěvníci uvidí v 11.30 hodin. Pořadatelé doporučují po ní neodcházet, protože půl hodiny po poledni čeká na všechny překvapení. „Co se chystá samozřejmě dopředu neprozradím, to by nebylo překvapení, ale myslím, mohu nastínit, že nás čeká návštěva shora,“ usmívá se jeden z pořadatelů František Fatura.

Po celou dobu konání Svátku traktorů mají zajištěnou zábavu i děti. Kromě možnosti prohlídky jednotlivých strojů se budou moci povozit na ponících, zaskákat si na nafukovacím hradě a pro ně, ale i pro dospělé, je připraveno také několik soutěží. A chybět nebude stejně jako vloni ani bohaté občerstvení, však na grilované steaky vzpomínají mnozí dodnes. Připravena je i tombola.

Po skončení akce zhruba v 14,30 hodin bude vyhlášen nejhezčí traktor, nejstarší traktor a také traktor, který do Úšavy dorazí z největší dálky. „Objednali jsme i pěkné počasí, ale tady trošku nevíme, jak to s dodavatelem dopadne,“ vtipkuje jeden z pořadatelů František Fatura.