Většina velkých skiareálů v regionu má stále otevřeno a na tento víkend chystá i zajímavé sportovní akce. O víkendu bude otevřeno i v řadě menších areálů.

Výborné lyžařské podmínky hlásí například z božídarského skiareálu Novako.

„Máme u nás přibližně sedmdesáticentimetrovou sněhovou pokrývku a průběžně připadává i nový přírodní sníh," uvedl Filip Majkus, mluvčí Novaka.

„Přes týden jsme měli omezený provoz, ale ode dneška pojede celý areál naplno a také za mimosezonní ceny. Na dnešek jsme připravili také Retro Jam, což jsou snowboardové závody ve stylu 70. a 80. let," dodal.

Také na Klínovci zůstávají podmínky pro lyžování i běžkování nadále vynikající. V provozu jsou zde lanové dráhy CineStar Express a Dámská a v miniareálu vleky E a F. Sjezdovky jsou pokryty více než metrem sněhu. Pro běžkaře je upraveno okolo 50 kilometrů běžeckých tras různých délek a obtížnosti včetně unikátní běžecké magistrály do Horní Halže.

O víkendu lze lyžovat také v Nových Hamrech. Sněhová pokrývka je tu pětadvaceticentimetrová, a i když jsou lyžařské vleky mimo provoz, vlek nad kostelem bude o víkendu 23. a 24. března v provozu.