Z bublinek nechybělo italské prosecco, španělská cava nebo champagne. Široké zastoupení měla vinařství z Moravy i Čech. Pestrý byl ale i výběr ze zahraničních vinařství.

Návštěvníci ochutnali rakouské ryzlinky, italské chianti, francouzské chablis, maďarský tokaj nebo portugalské vinho verde. „Měla jsem tu čest zúčastnit se prvního ročníku největší přehlídky vín na Thermal VinFestu. Jak jinak, než s fotoaparátem v ruce. Lidé mohli vybírat z velkého množství vín jak z Čech, tak ze zahraničí. K dobrému pití patří neodmyslitelně i dobré jídlo, a proto jsem neodolala ani já sýrům, které doplňovaly chuť vína. K poslechu hrála cimbálovka. Počasí bylo skvělé i když chvílemi hodně foukalo tak, že si stánkaři museli držet stany, aby neodletěli. Na další ročník se těším a určitě si ho nenechám ujít,“ říká fotografka Kateřina Šonková.

K vínu lidé mohli ochutnat uzrálé i mladé sýry z místních farem, šnečí speciality, foie gras, uzené šunky nebo čerstvě pražené oříšky. Nechyběla husí játra, argentinské steaky, mořské ryby a seafood. Po celý den byl připravený bohatý doprovodný program, jako cimbálovka, degustace a párování vín nebo sabrage.

Lázeňskou sezónu zahájili i v Jáchymově. Po kovidové pauze byl program v plné síle a samotné svěcení proběhlo u Léčebného centra Agricola za účasti zástupců města, lázní a církve.
V Jáchymově zahájili lázeňskou sezónu, ředitelé si předali pomyslné žezlo