Díky tomu by mohla vzniknout nová cyklostezka směřující z Chebska do Německa a v budoucnu také atraktivní trasa podél řeky Střely.

V rámci tradičně vyhlašovaného dotačního programu dostane tentokrát krajskou dotaci všech 12 žadatelů, kteří o příspěvek usilovali. Krajské dotace mohou získat obce, mikroregiony a obecní či krajské příspěvkové organizace.

„V případě neinvestičních aktivit, například při přípravě vyhledávacích studií, je výše dotace maximálně 200 000 korun pro jednoho žadatele, u investičních akcí pak maximálně 1 milion korun. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo na svém červnovém jednání, částkou přesahující 800 000 korun podpoříme například stavbu cyklotrasy z Plesné do německého Bad Brambachu. Celkem 400 000 korun půjde na první etapu opravy cyklostezky v Boči a 200 000 na dokončení přípravy Střelské stezky ve Žluticích,“ uvedl krajský radní Josef Janů.

Program Podpora rozvoje cyklistické infrastruktury v Karlovarském kraji je vyhlašován pravidelně každý rok. Celkový objem finančních prostředků je 3, 8 milionu korun, z toho 1, 8 milionu korun kraj vyčlenil na investiční akce a částku dva miliony korun na neinvestiční aktivity.

V Karlových Varech se hrálo republikové finále volejbalové Sportovní ligy základních škol
FOTOGALERIE: Poháry ministra putují do Znojma a Příbrami