S rostoucím počtem nakažených covidem-19 v Karlovarském kraji přibývá i škol, kde musela být vyhlášena povinná karanténa. Mezi prvními se koronavirus objevil na Základní škole Májová v Ostrově a na Střední keramické škole v Karlových Varech. Od minulého týdne přibyla ale i mateřinka či gymnázia.

Do nedělního večera byla karanténa podle mluvčí Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje Michaely Zajíčkové vyhlášená už ve 21 školských zařízeních. „Jde o třídy v deseti základních školách, jednu mateřskou školu ve Františkových Lázních, osm středních škol, jeden domov mládeže s družinou a jeden ústav jazykové přípravy. V povinné karanténě se ocitli nejen žáci, ale i pedagogové,“ upřesnila mluvčí Zajíčková.

KOUSEK VLKA má v sobě i tento československý vlčák, kterého si ochránkyně pořídila. Jeho geny jsou totiž vlčí
V Krušných horách žije zhruba deset vlků

Jednou z postižených škol je i 1. základní škola v Chodově, kde v karanténě skončily i tři vyučující. „Jde o dvě učitelky, které vyučují jednu hodinu, což není takový problém. Třídní učitelka si musela vzít neschopenku a povede výuku na dálku,“ uvedla ředitelka Iva Šípová.

Velké starosti dělá karanténa opět rodičům malých dětí. „Rodiče mohou čerpat ošetřovné na člena rodiny. Už jsme to dnes začali řešit, kdo bude potvrzení vystavovat, protože rodiče se o to pochopitelně zajímají. Vydává ho škola,“ dodala Šípová.

O tom, že má škola jednoho nakaženého žáka, se dozvěděli v pátek, kdy dítěti vyšly pozitivní testy na covid-19. „Překvapuje mě, že v karanténě jsou jen naši žáci, ale jejich rodiče ani sourozenci už nikoliv. Stejné je to i u třídní učitelky, ani její děti nemusejí být v karanténě,“ konstatovala ředitelka školy.