KARLOVARSKO

Na postu karlovarského hejtmana došlo k výměně. Od 1. ledna se funkce prvního muže kraje ujal Petr Kubis, který ve funkci nahradil Janu Mračkovou Vildumetzovou (oba ANO). Ta z postu odstoupila kvůli svým mateřským povinnostem. Ve vedení kraje ale zůstávala i nadále, a to jako náměstkyně pro ekonomiku. Vůbec svůj první pracovní den strávil Kubis jako hejtman objížděním porodnic, kdy gratuloval maminkám a jejich miminkům, která se jako první narodila v novém roce.

CHEBSKO

V Chebu začali lidé za parkování v centru města platit smskou nebo přes aplikaci Sejf. Lidé si nové platební metody oblíbili a začali novinku využívat velice rychle. Postup, jak zaplatit, najdou řidiči nalepený na parkovacích automatech. Strážníci jsou vybaveni zařízeními na kontrolu takto zaplaceného parkování.

Aš se rozhodla vyřešit nedostatek pracovníků škol a školských zařízení. Nešla cestou náborového příspěvku jako v jiných městech, ale pedagogům a nepedagogickým pracovníkům začalo město přispívat na dopravu do zaměstnání. Zaměstnanci ašských škol si tak mohou přijít ročně až na pětatřicet tisíc korun.

SOKOLOVSKO

Skončila dlouho očekávaná demolice nádražních budov, které strašily opuštěné a zchátralé hned vedle budovy sokolovského nádraží. Uvolnila se tak plocha, na které plánuje město postavit další parkoviště. Bude určené jak pro osobní automobily, tak i autobusy ze sousedního terminálu. Náklady ve výši zhruba 2,1 milionu korun platí Sokolov. Za zhruba stejnou částku před lety město budovy vykoupilo.

Území je zařazeno mezi takzvané brownfieldy (zanedbaný areál, pozůstatek průmyslové či jiné aktivity), a tudíž je šance dosáhnout na dotace.