Na prostranstvím před Granhotelem Pupp je mohou lidé navštívit až do neděle 7. května. Letos poprvé, porcelánka Thun 1794 ´slevila z ega´ a návštěvníkům tu nově nabízí své produkty také další tuzemské i zahraniční společnosti například z Německa nebo Francie. To platí také pro tradiční výstavu v sálu grandhotelu. Se zahájením Porcelánových slavností byl také nově otevřen zrekonstruovaný Becher´s bar v Puppu.

„Porcelán má v této době zelenou. Těší se velké oblibě jak u nás, tak v zahraničí a rozhodně si nemůžeme stěžovat na málo práce. Důkazem je také ohromný zájem veřejnosti o každé Porcelánové slavnosti. Z toho důvodu jsme přistoupili k několika rozšířením,“ uvedl ředitel Thun 1794 Vlastimil Argman s tím, že podzimní pokračování slavností nabídne ještě větší rozšíření portfolia nabízených a vystavovaných firem z celé Evropy.

Se zahájením lázeňské sezony v Karlových Varech a tedy i Porcelánových slavností šlo ruku v ruce také otevření Becher´s baru. Ten byl návštěvníkům uzavřen po dva a půl měsíce. „Rekonstrukce stála asi 12 milionů korun. Došlo tu také k rozšíření kapacity asi o dvacet míst a prostory rovnou nekuřácké, čímž jsme rovnou vyšly vstříc blížící platnosti nekuřáckého zákona,“ dodala ředitelka Grandhotelu Pup Andrea Pfeffer-Ferklová.

Návštěvníci slavností mohou zároveň ochutnat dobroty z kuchyně hotelu, a to za snížené ceny. Zvýhodněnou degustaci si dopřejí před Puppem.

Výstavu v sálu grandhotelu nazvanou Prostřené stoly, doplňují také sklářské výrobky z Moseru.