Nejvíce sněhu na sjezdovkách hlásí Skiareál Klínovec, je ho tady mezi 40 až 70 centimetry.Převážně technický sníh nyní doplnil příděl přírodního prašanu. „Upraveno je přes 11 km sjezdovek všech obtížností včetně nové Jáchymovské.

V provozu jsou lanovky CineStar Express, Dámská, SUZUKI, Prima Express, dále vlek F a pojízdný koberec v parku u Huga. Během ledna je večerní lyžování ve středu, v pátek a v sobotu na sjezdovce Pod Zámečkem. O víkendu bude uzavřena sjezdovka U Zabitýho kvůli závodům," uvedl mluvčí střediska na Klínovci Adam Svačina.

Svačina poznamenal, že při cestě skibusem z Klínovce na německý Fichtelberg je nutno mít platný doklad totožnosti. „Dále cestujícím doporučujeme mít úrazové pojištění platné v zahraničí," zdůraznil Svačina.

Dnes se konečně dočkají lyžaři, kteří si chtějí pořádně zalyžovat v novém Skiareálu Plešivec. Leží tady spíše technický sníh o výšce 30 až 50 centimetrů.

„Ode dneška spustíme sjezdovku č.4 Aidu, č.5 Pavlu a lanovku Modesgrund. Propojovací cesta Daniela II z Modesgrundu do Pstruží bude sjízdná až od soboty společně s lanovkou Pstruží. Nadále v provozu lanovka Abertamy a sjezdovka č.6 Renata, dále pak dětské centrum s lyžařskou školou, půjčovnou lyží a SNB Salomon a Atomic. V provozu restaurant Plešivec, Ski bar na sjezdovce Renata a bistro Chalupa u dětského centra. Pro parkování využijte parkoviště u dětského centra," uvedl jednatel Skiareálu Plešivec Petr Voráček.

Skiareál Boží Dar Neklid přestál oblevu předchozího víkendu a nyní nabízí opět výborné podmínky pro lyžování a snowboarding. V minulých dnech napadlo přes 10 centimetrů nového sněhu a nízké teploty dovolily uměle zasněžovat. V areálu je v provozu sedačková lanovka a vleky Za Prahou (B) a Hranice (G). V provozu jsou sjezdovky Moser, Za Prahou a Hranice. Snowpark nabízí několik upravených překážek.

„Díky příznivému vývoji počasí intenzivně pracujeme na spuštění zbylých sjezdovek, v brzké době očekáváme spuštění černé sjezdovky Karásek II a Velké Pomy (C) s přilehlými sjezdovkami," uvedl mluvčí střediska Filip Majkus.

Od soboty je do odvolání prodloužena provozní doba skiareálu Boží Dar Neklid do 16:30 hodin. Ceny jízdného zůstávají nezměněny. „Návštěvníci si tedy mohou vychutnat půl hodiny ježdění na našich sjezdovkách zdarma," podotkl Majkus.

Lyžovat se začalo rovněž na sjezdovkách v Perninku, v provozu je také božídarský skiareál Novako.

Lyžařské podmínky se výrazně zlepšily ve Ski Centru Bublava Stříbrná na Sokolovsku, kde se díky mrazům mohl v týdnu spustit kompletní zasněžovací systém. Navíc napadl na sjezdovky čerstvý prašan a lidé si tak v uplynulých dnech na horách doslova užívali.

„Intenzivně zasněžujeme a připravujeme další sjezdové tratě k otevření," sdělil bublavský vlekař Jiří Lhota. V provozu je zatím Střední a Malý Bleiberg. Děla však chrlí sníh i na kilometrovou sjezdovku se sedačkovou lanovkou, která letos ještě kvůli nedávné oblevě nebyla v provozu. Na svazích leží 30 cm sněhu.

Ostatní skiareály na Sokolovsku zůstávají uzavřené. Na kopcích v lyžařském areálu Lišák ve Stříbrné leží pouhých pět centimetrů sněhu. Na Saporu a na Krajce v Kraslicích ještě ani kvůli nedostatku sněhu lyžařskou sezonu nezahájili.

Ve Skiareálu Snowhill v Mariánských Lázních leží mezi 30 až 40 centimetry sněhu. V provozu je levý lyžařský vlek a levá část Slalomáku od 9:00 do 16:00, večerní lyžování každé úterý, středu, pátek a sobotu od 18:00 do 21:00. Lyžuje se s třicetiprocentní slevou na každou zakoupenou permanentku při denním provozu. „Dosněžujeme a připravujeme Krakonošku na sobotní zahájení provozu," uvádějí provozovatelé střediska na svém webu.

Částečně v provozu byl před víkendem lyžařský areál Háj u Aše. V sobotu by se mělo začít lyžovat také ve Skiareálu Náprava v Jáchymově Novém Městě.