Elektrárny napravovaly následky větrné bouře postupně, ještě v průběhu odpoledne bylo v kraji od dodávek energie odstřiženo 1300 míst. „Silná vichřice Mortimer, která u nás jako první oblast zasáhla západ Čech, udeřila kolem jedné hodiny ranní. V následujících hodinách by měl vítr ustávat,“ řekla mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.  

Vichřice zaměstnala i hasiče, kteří neděli řešili pouze jeden spadlý strom. Noční silný vítr jim ale připravil pořádnou práci. "Za dnešek je událostí již přes padesát. Nejvíce případů je na Klatovsku, Tachovsku a Domažlicku. Ale nevyhlo se to ani Plzni severu. Stromy padaly nejen do komunikací, ale také na železniční trať, nebo na rodinný dům, či na vozidlo," sdělil ráno mluvčí krajských hasičů Petr Poncar s tím, že zatím neevidují žádné zraněné. Jednotky ale vyjíždějí k novým případům, před třetí hodinou odpoledne se počet výjezdů šplhal ke stovce.

Vítr kácel stromy také v okolí Lestkova na Tachovsku. “Ráno nás probudila siréna hasičů. V aleji k Vysokému Jamnému padla jedna jeřabina. U silnice ve směru na Stan sloupový topol. V osadě Caltov padaly spíše jen větve,” okomentoval situaci v obci a jejím okolí Jiří Kořínek z Lestkova.

Karlovarsko bez větších škod

Silný vítr v průběhu noci nezpůsobil žádné větší potíže, klidnou noc ohledně počasí mají za sebou i hasiči. Vyjížděli pouze k šesti událostem v ranních hodinách, kdy odstranili spadlé stromy především na vedlejších silnicích. Zasahovali v Chebu, u Zadního Chodova u Bečova, u Stanovic, Nové Vsi či Německého Chloumku.