Cyklisté se díky tomu nemusí omezovat jen na blízké destinace, ale mohou popojet vlakem s názvem Cyklo Ohře mezi Karlovými Vary a Chebem. Cyklisté mohou navíc tuto neděli oslavit v Sokolově Den Cyklostezky Ohře, v rámci kterého vypraví ČD ještě jeden zvláštní cyklovlak a posílí odpolední osobní vlaky na akci a zpět.

Novinka loňské sezóny, vlak Cyklo Ohře, zastavuje ve stanicích kolem oblíbené cyklostezky Ohře, která nabízí řadu turistických, sportovních i kulturních možností. „Cyklovlaky pojedou jako spěšné vlaky, zastaví ve stanicích a zastávkách kolem cyklostezky a nebudou zajíždět do Chodova. Spěšný vlak 1671 vyjede z Chebu v 8 hodin a 55 minut, vlak 1670 pak z Karlových Varů v 10 hodin. V soupravě pojedou vozy klasické stavby pro přepravu až 40 kol. Jedná se o projekt Karlovarského kraje a Regionálního obchodního centra ČD,“ uvedl Vladimír Omelka, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah v Karlových Varech.

Pro cestující, kteří například jízdní kolo nevlastní, ale chtějí vyzkoušet osvědčenou cyklotrasu, nabízí České dráhy možnost půjčení bicyklu.

Půjčovna jízdních kol ČD je v provozu například na nádraží v Chebu. K dispozici jsou kvalitní horská a trekingová kola, elektrokola a také koloběžky s předpisovou výbavou. „Velkou výhodou je, že kola zapůjčená v půjčovnách kol ČD, mohou cyklisté po trati 140 Cheb – Karlovy Vary – Klášterec na Ohří přepravit zdarma, tedy i ve vlaku Cyklo Ohře,“ poznamenal Omelka.

VLAKEM NA DEN CYKLOSTEZKY OHŘE

Na symbolickou oslavu oblíbené páteřní cyklostezky podél řeky Ohře zve Karlovarský kraj ve spolupráci s městem Sokolov. Akce se koná v neděli 17. června od 14 hodin na Starém náměstí v Sokolově.

V rámci Dne cyklostezky Ohře vypraví České dráhy kromě vlaku Cyklo Ohře ještě jeden zvláštní cyklovlak. Z Chebu bude odjíždět jako Zvl. Sp 11791 v 11:10 a do Karlových Varů přijede ve 12:00. Zpět z Karlových Varů pojede jako Zvl. Sp 11794 ve 12:20 a do Chebu dorazí ve 13:10. Kromě toho budou odpolední osobní vlaky posíleny vždy o další jednotku RegioShark s tím, že zadní jednotka bude určena výhradně pro registrované účastníky Dne cyklostezky Ohře.

LETOS JE OPĚT VÍCE VLAKŮ PRO CYKLISTY

České dráhy opět rozšířily počet vlaků s přepravou jízdních kol. V letošní sezóně konkrétně o 150 spojů. „Počet vlaků s rozšířenou možností přepravy jízdních kol tak překročil číslo 7000. Kola lze ve spojích ČD přepravovat už v 6208 vlacích a to formou spoluzavazadla, v 782 spojích je nabízena služba úschova během přepravy. Kola pak České dráhy přepravují prakticky ve všech vlacích, i v malých motoráčcích, kam se vejdou dvě až tři kola, a proto v jízdních řádech nejsou speciálně označené,“ uvedla mluvčí ČD Monika Bezuchová.

Národní dopravce pak nabízí přepravu jízdních kol do všech regionů republiky a se zahraničními partnery také do mnoha států Evropy, např. do Německa, Rakouska, Slovenska, Maďarska, Polska a dalších zemí.