Obžalována je i firma, která je chtěla stavět, APB Plzeň, a firma HUL HO, jejímž prostřednictvím podle obžaloby Červenka získal za pomoc na úřadě úplatek dva miliony korun. Všichni vinu razantně odmítají. Státní zástupce Viktor Böhm všem navrhl podmínečné a peněžité tresty. Obhájci trvají na zproštění všech obvinění.

Podle státního zástupce Viktora Böhma Jiří Červenka působil na přelomu let 2012 a 2013 na tehdejšího tajemníka úřadu Karla Svitáka a vedoucího stavebního úřadu Pavla Grisníka, aby firma APB získala povolení ke stavbě elektráren v okolí Aše.

Podle obžaloby tak postupovali přesto, že věděli, že stavba je v rozporu s projektem. Oba úředníci už však na ašské radnici nepracují. I tak jsou ale obžalováni ze zneužití pravomoci úřední osoby. Červenka pak z návodu ke zneužití pravomoci a z nepřímého úplatkářství. Ze stejného činu pak žalobce obžaloval i šéfa APB Pavla Březinu i obě firmy jako právnické osoby. Na údajné nezákonné jednání upozornili policisté na základě odposlechů v jiném případě.