Každá z finalistek zazpívá dvě písně, ve druhé je doprovodí oktet Karlovarský Repre Band. Porotě předsedá hudebník Karel Vágner. Jako hosté vystoupí loňská vítězka Klára Hromádková a vynikající vokální sexteto Skety.

Karlovarský hlas je dnes již mezinárodní soutěží v sólovém zpěvu se zaměřením na neklasický zpěv od muzikálu přes jazz, rock, pop, folk až po další alternativní směry. Hlavním cílem a smyslem soutěže je rozvíjení zájmu o zpěv, vyhledávání talentů a pomoc při uplatnění nejlepších účastníků v hudební praxi. Soutěž je určena pro mládež a dospělé od 15 do 30 let věku.

„Za zmínku stojí, že v minulých letech v soutěži Karlovarský hlas zvítězili dnes úspěšní zpěváci jako například Petra Brabencová, Linda Milotová či finalisté celostátní soutěže Česko hledá SuperStar Zbyněk Drda a Bára Zemanová. Soutěž se v průběhu let postupně vyvíjela a vylepšovala až do dnešní podoby. Od roku 2005 doprovází zpěváky při druhé písni - každý zpívá dvě písně – živá kapela, kterou je Karlovarský Repre Band,“ říká ředitelka soutěže Helena Plitzová.

Ilustrační foto.
Lesům v regionu pomohou i dotace

Výkony finalistů hodnotí porota, jíž předsedá hudebník Karel Vágner, dalšími porotci jsou členové vokálního sexteta Skety. Skety, patřící ke špičce našich vokálních souborů, také vystoupí při letošním finále jako hosté. Stejně tak loňská vítězka soutěže Klára Hromádková.

„Od loňského roku si nově také i účastníci výběrového kola odnesou profesionální videonahrávku svého vystoupení, která jim poskytuje zpětnou vazbu a mohou nadále využít k sebeprezentaci. Posilujeme tím tak myšlenku celé soutěže, podporovat mladé začínající zpěváky v jejich rozvoji,“ upozorňuje Martin Plitz z pořádající agentury Hlas.

Historie soutěže Karlovarský hlas sahá až do roku 1962, kdy byl pod názvem „Soutěž zpěváků tanečních písní” vyhlášen nultý ročník. Soutěž se stala v karlovarském regionu tradicí a pod různým pojmenováním se konala až do roku 1989.

Po třináctileté odmlce soutěž pod novým názvem Karlovarský hlas znovu na kulturní scénu přivedlo Pedagogické centrum Karlovy Vary ve spolupráci s Obecně prospěšnou společností Forte při karlovarské ZŠ a ZUŠ Šmeralova. Soutěž finančně podporují Karlovarský kraj, Město Karlovy Vary a další sponzoři.

Skicentrum v Bublavě v týdnu díky mrazům zasněžovalo. Trápí ho nedeostatek vody.
Nedočkaví lyžaři mohou vyrazit

Letošní finalisté:Kristina Kůtková - 15 let, Cheb, studentka Gymnázia Cheb
Lucie Sýkorová - 16 let, Karlovy Vary, studentka Prvního českého gymnázia v Karlových Varech
Viktorie Zimmermannová - 20 let, Rakovník, studentka Pražské konzervatoře
Karina Isaeva - 24 let, Praha, studentka 1.Lékařské fakulty UK v Praze
Ivana Moravcová - 20 let, Sedlejov u Telče, studentka Pražské konzervatoře
Natálie Tichá - 17 let, Lovosice, studentka Gymnázia Lovosice
Jana Nováková - 15 let, Perštejn, studentka na Mezinárodní konzervatoři Praha
Alexandra Weisová - 17 let, Děčín, studentka Střední zdravotnické školy Děčín