„Psa jsme odchytili a převezli k nám. Musím říct, že byl v příšerném stavu, i proto jsme povolali zvěrolékařku," řekl Petr Prokeš ze záchranné a odchytové služby pro zvířata.

To potvrzuje i detailní lékařská zpráva od zvěrolékařky Gabriely Novotné, která na závěr píše.

„Na základě zdravotního stavu musím konstatovat, že psovi nebyla zajištěna základní zdravotní péče."

Osud psa, o kterém několikrát do týdne referuje Petr Prokeš na sociální síti Facebook vzbudil plamenné diskuze. Zvláště poté, co se ukázalo, že majitel, který takto zbídačil Al Raie, si pořídil nového psa.

„Lidé se však i semkli, někteří dorazili a přinesli vitamíny, jídlo či lososový olej, za což jim chci moc poděkovat. Další neznámou věcí je, jak se bude léčba Al Raie financovat, neboť do dnešních dnů vyšla na přibližně sedm tisíc korun," sdělil Prokeš, který doufá a věří v to, že se Al Raie plně uzdraví.

„Nejhorší je to kožní onemocnění a také se bojím o to, aby to neodnesly klouby," svěřil se Prokeš. Majitel Al Raie navíc bude mít co vysvětlovat, neboť se o celý případ už začala zajímat policie.

„Ano, přijali jsme oznámení o týrání zvířete, policisté z obvodního oddělení v Bečově nad Teplou zahájili úkony a celou věc momentálně prošetřují," řekla krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová s tím, že více informací kvůli probíhajícímu vyšetřování poskytnout nemůže.