Ten 15. února v ranních nereagoval na výzvu policistů a ujížděl vozem VW Bora přes celé Kraslice a poté směrem na Jindřichovice. Muž navíc řídil vozidlo i přesto, že má zadržený řidičský průkaz. Cestou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, přejížděl do protisměru a boural do svodidel. Podle policistů, osádka vozidla vyhazovala cestou drogy z vozidla. Lidé tak mohli přes den vidět policejního psovoda, který podél silnice na Kraslicku hledal vyhozené věci z vozidla. Zběsilou honičku ukončil až padlý strom na lesní cestě a proražená olejová vana Volkswagenu. V lese se totiž rozhodl řidič zmizet policejní hlídce. Když viděl, že je v pasti zkusil ještě couváním najet na policejní vozidlo a tím jeho jízda skončila a policistům se vzdal.

Zdroj: PČR

"Policisté měli důvodné podezření, že by řidič mohl být pod vlivem drog. Proto byl vyzván, aby se podrobil orientačnímu testu na přítomnost návykových látek. Testu se podrobil a ten vyšel pozitivní na amfetamin/metamfetamin. Následně byl vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve a moči. Tomu se taktéž podrobil. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky," říká mluvčí policistů Kateřina Krejčí.

Policejní honička v KraslicíchZdroj: PČR

Při kontrole v databázi policisté zjistili, že řidič řídil vozidlo i přesto, že má zadržený řidičský průkaz. "Dvaadvacetiletá spolujezdkyně z vozidla měla u sebe přechovávat sáčky s téměř 16 gramy krystalické látky, které na výzvu policistům následně vydala. Ve věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Případ je nadále v šetření," dodala mluvčí.