Odešel matador karlovarské politiky, výjimečný muž, jehož po odchodu do důchodu na karlovarské politické scéně málokdo převýšil. Zemřel ale především manžel, otec i dědeček, a rodině redakce vyjadřuje hlubokou účast. Jeho synem je Petr Kulhánek, bývalý karlovarský primátor a současný hejtman Karlovarského kraje. 

Na Vladimíra Kulhánka budou všichni, kdo ho znali, vzpomínat s nesmírným zármutkem a úctou. Měl osobitý a jadrný humor, kterým trefně dokázal zpražit nejen své odpůrce, ale i své kolegy a novináře. Jeho pověst ryzího, čestného a neúplatného politika jej předcházela. Nesnášel politikaření, intriky, slovní balast a hloupost. Vždy byl přímý, jeho rady byly přesné a vždy vystihly meritum věci. I proto karlovarská politická scéna truchlí. Vladimír Kulhánek byl prostě svérázný, originální, politicky prozíravý a skvělý muž. Kéž by takových bylo v Karlových Varech víc. 

Ilustrační foto.
Lidé nevěří, že jsou nemocnice na hraně. Ať přijdou, vzkazují zdravotníci

Vladimír Kulhánek se narodil 17. září 1939.

Vystudoval tehdejší Pedagogickou fakultu v Plzni (dnes součást Západočeské univerzity), učil na školách v Karlových Varech. Jako politicky nespolehlivý musel v době normalizace školství opustit a pracoval ve stavebním podniku. V letech 1990 až 1994 působil jako náměstek primátora Karlových Varů, v zastupitelstvu města pak až do roku 2006. V letech 1996–2004 byl senátorem za ODS za obvod Karlovy Vary, v roce 2004 již svůj mandát neobhajoval.