„Fenku objevila v Luženičkách moc hodná paní, která ji po domluvě dovezla k nám do útulku Tlapky v naději. Situace vypadá hrozně a hrozná také je,“ popsala na začátku Martina Gilchová. „Fence jsme dali jméno Žanetka. Absolvovala veterinární prohlídku, kdy ji doktorka Oplová zrentgenovala, udělala náběry krve, sono a bylo jasné, že stav Žanetky je zoufalý. Na obou předních končetinách má degenerativní změny kvůli neřešenému zánětu kloubů. Má zcela rozpadlé zápěstní kůstky, četné zlomeniny prstních kůstek, vytočené tlapky a je schopna chůze pouze po zápěstních kloubech,“ vyjmenovala Gilchová.

Tím ale zdravotní problémy fenky nekončí. "Má také frakturu ocasních obratlů s otokem ocasu, kámen v levé ledvině, zhnisané a zkažené zuby a je celkově pohublá, v těle má velký zánět," doplnila Gilchová.

Veterinářka musela při následujícím vyšetření fence vytrhat všechny zuby. „Byly zkažené a uhnilé,“ okomentovala potřebný postup Gilchová.

Pro Žanetku, která i přes veškeré útrapy a zdravotní problémy nezanevřela na lidskou společnost, jsme pořídili kočárek, aby se dostala i mimo útulek „Žanetka je ráda venku, vzhledem ke stavu jejích nožiček ji nemůžeme nikam vzít,“ vysvětlila Gilchová. „Pro Žanetku nám chodí na účet peníze z kterých jsme kočárek pořídili a hradíme tím i veterinární péči. Tímto moc děkujeme všem za podporu,“ dodala.

Útulek žádá veřejnost o pomoci i s nalezením osoby, která Žanetce současný zdravotní stav způsobila a která se fenky pravděpodobně zbavila. Kontakt pro poskytnutí případných informací je na policii.