A pokud jsou přesyceni filmem, zamíří do klubů a restaurací, kde alkohol teče proudem. Jedním z nejnavštěvovanějšími jsou pártystany u hotelu Thermal, ale oblíbený je i pop-up Aeroport.

Ten letos našel zázemí v bývalém kině Praha, ktré bylo v osmdesátých letech uzavřeno, a otevře i backstage. Aeroport bude tak letos po celou dobu konání filmového festivalu umístěn v samém centru města na ulici Dr. Davida Bechera 24. „Podařilo se nám získat výjimečné a rozsáhlé podzemní prostory, ve kterých se za posledních dvacet let neudálo snad vůbec nic. Kapacita klubu bude kolem čtyř stovek osob a vzhledem k jeho dispozicím a umístění se obyvatelé přilehlých ulic nemusí obávat žádného hluku,“ zdůraznila organizátorka Aeroportu Marie Neumannová.

Právě tento klub byl každoročně terčem kritiky místních obyvatel, protože hudba v klubu duněla až do ranních hodin. I letos bude Aeroport otevřen každou festivalovou noc, a to od desáté večerní. „Už to tady šajnuje, při tomto nočním osvětlení se nedá spát, je to tady v deset večer jak ve dne, to si zase užijeme,“ ozývá se už nyní kritika obyvatel z centra města.

Podle organizátorů se v programu Aeroportu objeví to nejlepší z domácí tuzemské klubové scény, ale také zahraniční interpreti jako Imre Kiss (HU), Deadbeat (CAN) nebo Peter Kirn (US). „Koncept letošního ročníku vychází z naší více než desetileté zkušenosti, kdy se nám neustále potvrzuje, že většina klubových návštěvníků má během večera jediný cíl, a to dostat se za jakoukoliv cenu do backstage. Tedy do prostor určených jako zázemí pro produkci a účinkující. Rozhodli jsme se proto, že jim vyjdeme vstříc a backstage přesuneme přímo mezi ně,“ vysvětluje Neumannová.

Festivalový pop-up klub Aeroport se ve festivalových Varech otevírá už po jedenácté. V předchozích letech jej bylo možné navštívit na Goethově vyhlídce, ve stáčírně minerálních vod nebo také v budově bývalé spořitelny na Divadelním náměstí. Vstup do klubu je pro všechny vlastníky Festival Passu zdarma, pro ostatní za 50 Kč.

KLUB KAISER 53 V CÍSAŘSKÝCH LÁZNÍCH

Novinkou letošního festivalu je první multižánrový pop-up klub Kaiser 53, který otevře své dveře na velmi prestižní adrese, a to v Císařských lázních. Podle uměleckého ředitele MFF Kryštofa Muchy stojí za klubem Kaiser 53 pravidelný účastník festivalu Vladimir 518, který s pomocí labelu Bigg Boss připravil projekt představující to nejlepší z podhoubí současné domácí hudební scény. Kromě zmíněných headlinerů jednotlivých večerů, mezi nimiž jsou třeba kapely PSH nebo J.A.R., se o zábavu návštěvníků budou starat také osvědčení DJs, jako jsou například Robot, Jorgos, Vegy, Orion, Trafik, Nerz či Double J.

„Lázně budou každý večer vypadat jinak, a to nejen díky programu, ale i díky jejich atmosféře, kterou budou ladit přední domácí VJs. Pro návštěvníky festivalu je navíc večer strávený v klubu Kaiser 53 poslední šance, kdy je možné Lázně I zažít v jejich původní podobě před plánovanou rekonstrukcí. Klub Kaiser 53 bude otevřen vždy od 22 hodin, a to od neděle 1. července až až do soboty 7. července.  „Přijď (se) odpálit první noc a pořádně si to užít, a to hned v nedělní, večer, který bude zasvěcený tomu nejlepšímu z domácího hip-hopu,“ zvou organizátoři návštěvníky.

Během večera vystoupí jak největší legendy české hip-hopové scény, kapela PSH ve složení Vladimir 518, Orion a DJ Mike Trafik, druhá část pak bude zasvěcena „novým tvářím“, Maniakovi & MC Gey z Brna a jejich DJ Black Angelice. Vstupné je 250 korun.