„Kasteláni-kostelníci by měli zabezpečit obsluhu kostela a jeho zpřístupnění. K tomu by měli zajistit také průvodcovskou službu, kdy návštěvníkům sdělí základní informace o poutním místě a také zajímavé historky,“ uvedl předseda spolku Pod střechou Jiří Schierl.

Pro velký zájem se vedení spolku rozhodlo pro týdenní turnusy. „Dobrovolníci mohou být ve Skokách i déle, ale zájemců je přes léto tolik, že bychom chtěli všechny uspokojit. A hlavně chceme, aby se dostalo na každého, kdo má zájem. Dobrovolníci by si měli svá místa bukovat už teď. Sice je leden, ale my už máme půlku léta obsazenou,“ řekl Schierl.

Pokud tedy máte zájem strávit týden jako kastelán, tak posílejte své přihlášky na e-mail: podstrechou@email.cz.

V Becherovo vile si na své přijdou všechny generace.
Hravě s Čapky u Bechera

Noví dobrovolníci by si před zasláním své přihlášky měli být naprosto jistí, do čeho jdou a hlavně kam jedou. Skoky jsou zaniklá vesnice bez elektřiny, kanalizace nebo hospody. K poutnímu místu vede polní cesta, ale žádné autobusy tam nezajíždějí. Jsou tam spíše spartánské podmínky. Ty vám ale vynahradí krása Skoků s nezaměnitelným geniem loci, který na vás dýchá od první chvíle, kdy tam dorazíte. „Práce ve Skokách není dovolená, ale služba,“ dodal Schierl.

Historie Skoků:V roce 1717 byla ve Skokách postavena kaple Panny Marie Pomocnice.
Kaple se díky kopii milostného pasovského obrazu stala poutním místem. Poté zde vznikl poutní kostel Navštívení Panny Marie, který je dnes jedinou zachovalou stavbou v zaniklé obci Skoky.
Více informací naleznete na: www.skoky.eu