Karlovarský kraj Nejen přes zimu, ale i přes léto jsou chatové a zahrádkářské kolonie lákadlem zlodějů.

Na začátku jara tyto oblasti ožívají a chalupáři se na své chaty vracejí. Přes léto na nich tráví veškerý volný čas. To ale neznamená, že na ně po návratu třeba z nákupu nemůže čekat nemilé překvapení. Zloději jsou nevyzpytatelní a přiznejme si, že jejich drzost se rok od roku zvyšuje.

Přes zimu většinou zloději hledají místo, kde by se mohli schovat před mrazy, nebo se snaží dostat k jídlu. V létě jim jde spíše o věci, za které mohou utržit nějakou tu korunu.

Proto policisté a strážníci vyrážejí na pravidelné kontroly těchto oblastí.

„Kontroly zahrádkářských a chatových kolonií provádíme pravidelně. Strážníci se setkávají s pozitivním ohlasem. Lidé, kteří tam přespávají, mají strach, že by se jim do chat někdo vloupal. Když vidí psovody, tak jsou mnohem klidnější," řekl zástupce karlovarského velitele městské policie Jan Trojáček.

„Za loňský rok jsme evidovali 142 případů krádeží vloupáním do víkendových chat v celém Karlovarském kraji. Z toho bylo jednašedesát krádeží objasněno. Za první pololetí letošního roku, do 1. června, máme jednašedesát zjištěných krádeží. Zatím se podařilo objasnit pětadvacet případů," řekl karlovarský policejní mluvčí Pavel Valenta.

Policisté a strážníci v kontrolách chat budou pokračovat.

Policisté se při těchto akcích, často nazvaných „Úklid", kromě kontrol chat a zahrádek zaměřují kromě jiného i na pátrání po hledaných nebo pohřešovaných lidech. Chatařům také poskytují rady, jak předejít vykradení nebo jakým způsobem zabezpečit v době své nepřítomnosti chatky a zahrádky.