Jednání obžalovaného není trestným činem. S takovým odůvodněním skončil soud s policistou Jaroslavem Dohnalem, který minulý rok napadl v Aši svého nadřízeného Zdeňka Kuncitera.

„Žalovaný skutek se stal jen zčásti. Jednání obžalovaného, tak jak ho má soud za prokázané, není trestným činem,“ řekl soudce Karel Velek.
Kunciter skončil v nemocnici s otřesem mozku a zlomeným nosem.

Výpovědi se ukázaly jako nepřesné, což zpochybnilo jejich věrohodnost. Poškozený například tvrdil, že ho obžalovaný opakovaně udeřil nejprve třikrát do spánku, pak do nosu a nakonec do dolní čelisti.

Dohnal naopak říká, že jej velitel napadl první a on se jen bránil.

Po výslechu znalce , který se vyjadřoval k mechanismu zranění, soud mohl vzít za prokázané pouze jeden úder na nos. Znalec ovšem také uvedl, že úder od obžalovaného byl veden aktivně, což vylučuje verzi o obraně. Kromě Dohnala a Kuncitera žádní přímí svědci incidentu nejsou.
Soudce tak podle svých slov musel vycházet pouze z výpovědí obou policistů.

Případ soudce postoupil ke kázeňskému vyřízení šéfovi chebské policie. Státní zástupce si na místě podal proti rozhodnutí soudce stížnost.
Podle majora Jaroslava Kerbice, ředitele PČR Cheb je Zdeněk Kunciter jedním z nejlepších velitelů.
„Na tomto oddělení jsem řešil jen drobné záležitosti,“ uvedl před soudem.

Z výpovědí svědků obhajoby ale vyplynulo, že velitel Zdeněk Kunciter měl pracovní i osobní spory i s dalšími Dohnalovými kolegy.
Choval se prý tak, jako by řadový policista byl nula. Dával jim najevo neustálou nespokojenost s jejich pracovními výsledky, nezřídka zasahoval i do osobních životů mužů na oddělení.

Svědci, kteří v případu vypovídali, přišli do kontaktu s oběma policisty krátce po jejich potyčce.