Z trestného činu nedovoleného ozbrojování obvinil státní zástupce policistu z pořádkové jednotky okresního ředitelství policie Cheb.

Podle krajské policejní mluvčí Martiny Kohoutové měl muž doma větší množství střeliva.

„Policistu jeho nadřízený propustil s okamžitou platností ze služebního poměru,“ uvedla Kohoutová. V souvislosti s nálezem mrtvoly 26letého muže z Aše v Podhradí u Aše na Chebsku provedla inspekce ministerstva vnitra v součinnosti se službou kriminální policie a vyšetřování správy Západočeského kraje a OŘ Cheb prohlídku, při které vyšetřovatelé zjistili, že jeden z policistů pořádkové služby Okresního ředitelství policie v Chebu bez povolení přechovával větší množství střeliva. Mrtvé tělo, které neslo známky mučení, našli silničáři v neděli 23. listopadu v časných ranních hodinách.

O policistu se v současnosti zajímá také Inspekce ministra vnitra. „Ano, vyšetřujeme jej pro nedovolené ozbrojování, ale bližší informace v tuto chvíli nemohu uvádět, protože je případ teprve na začátku,“ potvrdila mluvčí Inspekce ministra vnitra Martina Lidlová. Policisté na Chebsku měli v poslední době několik konfliktů se zákonem. Před časem jeden z nich odesílal drogy v balíčcích do zahraničí a nedávno stál ašský policista před chebským soudem kvůli potyčce s nadřízeným.