Dívku, kterou rodiče našli s podříznutým hrdlem, měl podle jedné z vyšetřovacích verzí usmrtit její bývalý 24letý přítel. Ten byl také včera obviněn z vraždy. Pravděpodobně neunesl jejich rozchod.

„Můžeme potvrdit, že z tohoto trestného činu jsme obvinili expartnera usmrcené. Hrozí mu až dvacet let odnětí svobody,“ uvedlapolicejní mluvčí Andrea Kávová.

V pátečních ranních a dopoledních hodinách hasiči na žádost policie odčerpávali vodu z rybníka, který se nachází v těsné blízkosti neštěstí, aby umožnili pátrání po vražedné zbrani. Tu také policisté podle neoficiálních informací skutečně našli.

„Na místě se činily dvě naše jednotky v počtu dvaceti mužů a pomáhaly nám také čtyři speciální automobily,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal. „Z rybníka jsme před nástupem policejních specialistů, kteří pátrali po noži, odčerpali asi 600 metrů krychlových vody.“

Podle tiskové mluvčí policie Martiny Hruškové se na okolí rybníka a i na něj samotný zaměřili policisté už ve čtvrtek. „Policejnímu potápěči se ve čtvrtek odpoledne zbraň nepodařilo nalézt. V pátek se naši příslušníci na místo vrátili a ve spolupráci s hasiči, kteří z rybníka odčerpali vodu, propátrávali jeho dno. Policistům se na dně rybníka podařilo nalézt jeden nůž – není to však vražedná zbraň. V pátrání pokračujeme, zda se nenajde něco dalšího,“ dodala Hrušková.

Oba aktéry této tragédie znala tamní obyvatelka Barbora Pokorná. „Je strašné, že po zavražděné zůstal devítiměsíční synek. Jsem zdrcená také z toho, že se může něco takového vůbec odehrát v naší blízkosti,“ neskrývala smutek.