Muži zákona nejprve v tržnici ve Svatém Kříži zabavili více než sedm set kusů textilu, galanterního zboží a 262 párů obuvi. „Stánkaři zboží nabízeli jako originály světoznámých značek,“ informovala Lenka Havelková, tisková mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj. „Jednalo se například o značky Nike, Adidas, Calvin Klein, Lacoste, Polo a další.“ Hodnota originálů by v tomto případě činila téměř dva a půl milionu korun.

Úspěšní byli celníci při kontrole na dálnici D6, kdy u Chebu zastavili osobní automobil s vietnamským řidičem. „V zavazadlovém prostoru bylo ukryto více než čtyřicet šál, peněženek, opasků a čepic. Jejich hodnota v cenách originálních výrobků by převyšovala částku pět set tisíc korun,“ uvedla Lenka Havelková. „Celníci zboží zajistili, takže se na pulty stánků, kam pravděpodobně směřovalo, nedostane.“ Celníci se do tržnice ve Svatém Kříži za pár dní opět vrátili. A nečekalo na ně žádné překvapení.

Trhovci, kteří po poslední razii o své zboží přišli, opět stačili naskladnit padělky do svých stánků, a tak ani tentokrát neodcházeli kontroloři s prázdnou. Pracovníci dohledu zajistili více než pět set kusů textilu a galanterního zboží a bezmála sedmdesát párů obuvi.

„Podařilo se zajistit výrobky porušující práva duševního vlastnictví, jejichž hodnota by v originálech činila více než pět milionů korun,“ konstatovala mluvčí celního úřadu.