Pracovníci mobilního dohledu Celního úřadu pro Karlovarský kraj kontrolovali na pobočce České pošty v Chebu poštovní a balíkové zásilky. Při kontrole pomáhal také služební pes speciálně cvičený na vyhledávání omamných a psychotropních látek.

„Ten označil poštovní vak odeslaný z Amsterdamu, v němž celníci našli poštovní zásilky, po jejichž otevření a provedení narkotestů se potvrdilo, že obsahují omamné a psychotropní látky, jež podléhají zákazům a omezením,“ sdělila zástupkyně tiskové mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj Lenka Havelková.

V 18 zásilkách objevili celníci téměř 150 kusů tablet extáze, 44 kusů tablet methylfenidátu, bezmála 120 g amfetaminu a několik gramů pervitinu, kokainu, morfinu a marihuany.

„Hodnota drog by na černém trhu dosáhla téměř dvou set tisíc korun. Případy budou předány k dalšímu řízení,“ konstatovala mluvčí.

Vzhledem k tomu, že je přeprava jakéhokoliv množství omamných či psychotropních látek, i v poštovních zásilkách, trestným činem, budou celníci v kontrolách pokračovat i nadále.

Státní okresní archiv (SOkA) Cheb se otevřel všem zájemcům. Na 9. června připadá Mezinárodní den archivů.
Tip Deníku: Mezinárodní den archivů v Chebu