Další kontroly si na trhovce připravili chebští celníci. Kontrovali například tržnici na Svatém Kříži či Lipový Dvůr v Aši.

„Kontrolu na tržnici Svatý Kříž provedl chebský úřad a zajistil zde 675 kusů textilu, kožené galanterie a dalších módních doplňků, jelikož zboží porušovalo práva k ochranným známkám,“ uvedla Jitka Blahutová, mluvčí Celního ředitelství (CŘ) Plzeň. Škoda se v tomto případě vyšplhala na devět milionů korun. Padělky však nebyly jediným zbožím prodejců, „Ve stejném stánku celníci při kontrole také zajistili 115 gramů marihuany, která byla v alobalovém psaníčku schována pod zbožím,“ popisovala. Jak podotkla, zajištěnou drogu celníci předali policii.

'Veselo' měli ale i trhovci v Potůčkách na Karlovarsku. Tam provedla na příkaz soudu důkladnou prohlídku skupina pro odhalování organizované trestné činnosti CŘ Plzeň. Díky povolení tak mohla přeřezat zámky a dostat se k zamčenému zboží ve stáncích. A nebylo ho málo: 1 458 pirátských CD a DVD a 562 kusů padělaného textilu.

„Škoda způsobená majitelům práv duševního vlastnictví byla u zajištěného zboží vyčíslena na 2 miliony 369 tisíc korun,“ upřesnila mluvčí. Kromě padělků se celníkům podařilo také vypoklonkovat řidiče kamionu, který do České republiky přivezl odpad. „Celníci kamion vrátili zpět do SRN, protože řidič přepravoval odpad přes naše území bez potřebných dokladů a případ ohlásili České inspekci životního prostředí,“ dodala.