Ve tři hodiny odpoledne projížděl centrem Chebu řidič, který měl tři promile alkoholu v krvi. Zkřížil přitom cestu hlídce chebské městské policie.

„Pozornost naší hlídky na sebe upoutal způsobem své jízdy, který nešel přehlédnout,“ uvedl zástupce ředitele chebské městské policie Ladislav Svobodník. Strážníci okamžitě pojali podezření, že s šoférem není něco v pořádku. Řidič Fiatu Punto se totiž doslova promotal křižovatkou Ašské a Vodní ulice, která patří k nejrušnějším v Chebu. Naštěstí se přitom nikomu nic nestalo.

„Hlídka řidiče okamžitě zastavila a zkontrolovala. Neměl u sebe žádné doklady a odmítl dechovou zkoušku. Na místo jsme proto přivolali republikovou policii,“ dodal Svobodník.

Řidič si nakonec nechal říct a zkoušce se podvolil. S výsledkem 2,98 promile v dechu. Navíc se zjistilo, že nemá ani řidičské oprávnění. Teď mu hrozí trestní stíhání. Soud ho může poslat i do vězení.

Na dalšího opilého řidiče přišli chebští strážníci náhodou. „Ve 23.10 hodin potkali v Karlově ulici auto, kterému nesvítila brzdová světla. Když na ně řidič, kterého chtěli na závadu upozornit, promluvil, strážníci ucítili alkohol,“ poznamenal Svobodník. Při zkoušce pak řidič nadýchal 1,9 promile.

Dalšího řidiče pod vlivem alkoholu pak o chvíli později strážníci odhalili v Dragounské ulici. Jel rychle a nepoužil bezpečnostní pásy. V dechu měl 1,55 promile.

Řízení pod vlivem alkoholu je trestným činem, za který hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, vysoký peněžitý trest, zákaz činnosti a hodně bodů.