Víc než dokončení věží kostela svatého Mikuláše či sinice na Skalce rozvířil klidnou atmosféru Chebu pár čtyřicátníků, který si užíval jen několik metrů od rušného chodníku. Incident se stal za bílého dne mezi velkým sídlištěm Zlatý vrch a obchodním domem.

„Dostali jsme dvě telefonická oznámená, že se v chebské ulici Na Hrázi nalézá muž se ženou,“ uvedl zástupce velitele Městské policie v Chebu Ladislav Svobodník. Na tom by nic zvláštního nebylo, pokud by spolu neměli pohlavní styk čtyři metry od frekventované cesty. A tak dvojice budila veřejné pohoršení. „Stálá služba na místo vyslala hlídku, aby oznámení prověřila. Po příjezdu hlídka zjistila dvě obnažené osoby, které se oddávaly sexu.“ Opilému páru nejspíš vůbec nevadilo, že je pozoruje nejen několik desítek lidí, ale také městští policisté. Když ale čtyřicátníci viděli, že není zbytí, oblékli se a strážníci konečně mohli zjistit jejich totožnost. „A protože hlídka pojala podezření, že by se mohlo jednat o trestný čin výtržnictví, zavolala také státní policisty,“ dodal Svobodník.

Muži zákona věc řeší ve zkráceném trestním řízení. „Za výtržnictví jim hrozí dva roky vězení nebo peněžitá pokuta,“ řekl k případu mluvčí chebských policistů Ladislav Böhm.

„Láska kvete v každém věku,“ poznamenal chebský starosta Jan Svoboda, nejvyšší nadřízený strážníků. „Sex je ale natolik intimní záležitost, že by si ji lidé měli schovávat do soukromí. Je ale otázkou, jak takové lidi pokutovat,“ zamyslel se starosta. „Rozhodně nebylo moc rozumné dávat takhle venku svou lásku na odiv,“ dodal Svoboda.

A co na erotické hrátky v přírodě říkají obyvatelé Zlatého vrchu?
„Do intimního života lidí okolo mi nic není,“ uvedla sedmatřicetiletá Martina z Chebu. „Ale to ještě neznamená, že schvaluji, když si někdo začne užívat na nejbližším travnatém plácku. Mohli tušit, jakou dohru to bude mít. Vždyť zde bydlí tolik dětí. Už by ve svém věku mohli mít rozum,“ pověděla jedna z matek ze sídliště.